XV Międzyszkolny Konkurs Poezji Marcina Makucha „Ocalić od zapomnienia”

Dnia 19 marca br. odbył się w naszej szkole uroczysty XV Międzyszkolny Konkurs Poezji Marcina Makucha „Ocalić od zapomnienia”. Spotkanie miało na celu ocalenie od zapomnienia twórczości naszego absolwenta, szczególnego młodego poety, którego utwory prowokują do refleksji nad życiem i są drogowskazem do zgody, pojednania oraz miłości do Boga. Była to również okazja do integracji środowisk szkolnych gminy Niemodlin i powiatu opolskiego.

W tym wyjątkowym dniu dwunastu uczniów z siedmiu szkół  podjęło się recytacji wierszy Marcina zawartych w dwóch tomikach poezji: „Cztery głosy świata” i „ Łza zapomniana”.                                                                                                                                             Swoją obecnością zaszczycili nas Rodzice Marcina Państwo Józefa i Kazimierz Makuchowie, jego siostra Pani Katarzyna Giercuszkiewicz, Burmistrz Niemodlina Pani Dorota Koncewicz, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Barbara Jeleń, przedstawiciel RR Pan Łukasz Grela, regionalna poetka Pani Ewa Maj-Szczygielska, Pani Barbara Kołodyńska – emerytowany pedagog naszej szkoły, pierwsza nauczycielka Marcina.

Nagrody otrzymali:

• w kategorii szkół podstawowych kl.4-6

I miejsce Maja Kmita ze Szkoły Podstawowej w Graczach

II mijsce Julia Czubasiewicz ze Szkoły Podstawowej w Łambinowicach

III miejsce Jadwiga Stankiewicz ze Szkoły Podstawowej w Korfantowie

wyróżnienie Maciej Kałwa ze Szkoły Podstawowej w Rogach

• w kategorii szkół podstawowych kl.7-8

I miejsce Zuzanna Gągorowska ze Szkoły Podstawowej w Rogach

II miejsce Zuzanna Mazurkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Łambinowicach

III miejsce Nikola Kubiak ze Szkoły Podstawowej w Korfantowie

wyróżnienie Magdalena Dziedzic ze Szkoły Podstawowej nr1 w Niemodlinie

• w kategorii szkół ponadpodstawowych

I miejsce Agnieszka Raczek z Zespołu Szkół w Niemodlinie

II miejsce Anastazja Krawczak z Zespołu Szkół w Tułowicach

• nagrodę specjalną otrzymała Judyta Martynowicz SP1 w Niemodlinie
  • Grand Prix otrzymał Igor Hapanowicz ze Szkoły Podstawowej w Graczach

Miłym akcentem spotkania był muzyczny występ kilku utalentowanych uczennic naszej szkoły. Utwory wykonały: Natalia Wołowiec z kl.2c, Natalia Biniaszczyk z kl.2c, Alicja Dobosz z kl.6a, Zofia Drabik z kl.7b oraz Paulina Wosik z kl.7b.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w organizacji tego jubileuszowego konkursu. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy w stronę Starosty Opolskiego Pana Henryka Lakwy oraz Burmistrz Niemodlina Pani Doroty Koncewicz za objęcie patronatem naszego konkursu. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagrody Grand Prix i prezesowi PSS Społem panu Janowi Oleksie za nagrodę specjalną.

Serdecznie gratulujemy reprezentantom szkół oraz ich nauczycielom! Już dziś zapraszamy na kolejne konkursy.

Organizatorkami spotkania były Aurelia Walczuk, Ewa Konowaluk, Katarzyna Oleksa, Sylwia Gryczewska-Młynarska

Data dodania: 2024-03-21 23:10:05
Data edycji: 2024-03-22 00:00:43