Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Zajęcia w Laboratoriach Przyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosci   @LaboratoriaPrzyszłości

 

1.DZIEŃ KROPKI W LABORATORIACH PRZYSZŁOŚCI

      15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, odwagi i współpracy. Główny element obchodów stanowią zajęcia, podczas których powstają prace plastyczne inspirowane właśnie kropką. W tym roku klasa VIa przyłączyła się do zabawy. Uczniowie wykonywali zadania pod czujnym okiem Szymona, który wcielił się w rolę dziennikarza i zadbał o to, by nagrać krótki film o działaniach swoich kolegów i koleżanek. Uzbrojony w kamerę zakupioną dzięki programowi Laboratoria Przyszłości przechadzał się, pytał i być może stawiał pierwsze kroki do kariery telewizyjnej. Obiecujemy, że już niedługo powstaną kolejne relacje, gdyż Pani Sylwia - koordynator zajęć ma głowę pełną pomysłów :)

A teraz zapraszamy do obejrzenia relacji. :)

Link do filmiku:  https://youtu.be/lgE_C_sOa4Y

 

2. LEKCJA CHEMII

Lekcja chemii w klasie 8 z wykorzystaniem wizualizera zakupionego w ramach Laboratoriów przyszłości.

           

 

3. KREATYWNE ZAJĘCIA                                

Klasa 8d brała udział w ciekawych  rozwijających pomysłowość  i koncentrację zajęciach z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu "Laboratoria przyszłości".

Tu nikt się nie nudzi, każda minutka wypełniona jest jakimś interesującym zajęciem. Uczniowie już czekają na kolejne spotkania. Pani Monika ma nie lada wyzwanie :) 

 

3. ZAJĘCIA Z OKULARAMI VR

Klasa 6C miała kreatywne zajęcia z wykorzystaniem okularów VR zakupionych w ramach projektu "Laboratoria przyszłości".

4.''Budowa atomu''- lekcja chemii z wykorzystaniem okularów VR :)

#LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosci   @LaboratoriaPrzyszłości

Kolejna ciekawa lekcja z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu. Tu nie ma nudy, tu się rozwijamy, poszerzamy swoje wiadomosci i umiejetności :)

5. NOCNE MIĘDZYSZKOLNE ZAJĘCIA  W KOPICACH

Nocne zajęcia w Kopicach z matematyki, fizyki i chemii w ramach międzyszkolnego projektu- PSP Kopice i SP1 Niemodlin- z wykorzystaniem sprzętu #LaboratoriaPrzyszłości.

6.Zajęcia klas VIII w Laboratoriach Przyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosci  @LaboratoriaPrzyszłości
Przez cały grudzień klasy VIII (b,c,d) pracowały nad filmikami prezentującymi mechanizmy działania propagandy w czasach PRL. Podzieleni na grupy uczniowie stworzyli scenariusze i przygotowali rekwizyty, a następnie sfilmowali swoje pomysły. Nie udałoby się to, gdyby nie sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości: aparat, statyw, oświetlenie. Jeden z najciekawszych filmików można obejrzeć, klikając w link.
 
  
 
6.Fizyka inspiruje nas do działania

Fotorelacjia z ciekawej lekcji fizyki z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach Laboratoriów Przyszłości.
#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

      

"Okno historii- ciekawa lekcja historii w klasach 8

#LaboratoriaPrzyszłości#LaboratoriaPrzyszlosci
W poniedziałek po raz kolejny użyliśmy sprzętu zakupionego w ramach programu "Laboratoria Przyszłości". Tym razem podczas lekcji historii, na których uczniowie 8b,c i d obejrzeli materiały związane z II wojną światową. Zobaczyli nie tylko getto i obóz koncentracyjny, ale też wylądowali na plażach Normandii wraz z wojskami aliantów i zwiedzili bazę amerykańską w Pearl Harbor na Hawajach.
 
INSPIRUJACE LEKCJE FIZYKI
Lekcje fizyki dla uczniów klas 8 o polu magnetycznym z wykorzystaniem okularów VR, zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
#laboratoriaprzyszlosci
 
 
Inspirująca lekcja fizyki IMG-20230529-WA0006

#Laboratoriaprzyszłości    czerwiec'2023
Od kilku miesięcy VIa pracowała nad ekranizacją utworu Stanisława Lema "Jak ocalał świat". Zespoły napisały scenariusze, zadbały o kostiumy i scenografię, nakręciły filmy, wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach "Laboratoriów Przyszłości", dokonały montażu scen. Wprawdzie nie wszystko potoczyło się po myśli młodych reżyserów, ale tylko ten, kto nic nie robi, jest wolny od błędów. Ważne, by wyciągnąć z nich wnioski. Dzisiaj uczniowie zadbali nawet o catering, przygotowując kanapki z pesto. Bazylię, która była jego podstawą, od trzech miesięcy hodowaliśmy troskliwie na klasowym parapecie. Z kronikarskiego obowiązku należy dodać, że najlepszą aktorką została Magdalena Dziedzic, najlepszym reżyserem Oliwia Oleksa, a operatorem Michał Juźków. Cała trójka to autorzy jednego dzieła filmowego, a do sukcesu zespołu przyczynił się jeszcze Marcel Sosnowski. Młodym twórcom gratulujemy.
 
              
 
 
Data dodania: 2022-09-19 11:58:21
Data edycji: 2023-06-24 01:07:57
Ilość wyświetleń: 587

Kalendarz

OSIĄGNIĘCIA

Osiągnięcia naszych uczniów oraz absolwentów szkoły
Przejdź

''Aktywna Tablica''

Przejdź

Dokumenty

Znajdziesz tutaj wszystkie informacje oraz dokumenty
Przejdź

"Czym dziecko żyje, tego się nauczy"

Cytat
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej