(Ty)Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.

W związku z przypadającymi wówczas feriami zimowymi nasza szkoła włączyła się w obchody Dnia Języka Ojczystego w ubiegłym tygodniu. Od środy, 1 marca, przez cały tydzień podczas lekcji języka polskiego uczniowie uczestniczyli w zabawach z językiem polskim. Wszystkie zaproponowane im zadania wymagały uwagi, wysiłku umysłowego, kreatywności. Zagadki, quizy, rebusy, ćwiczenie uważności, gimnastyka języka, recytacja łamańców językowych to tylko niektóre z wyzwań postawionych uczniom.

Przed nami jeszcze w najbliższym tygodniu loteria ortograficzna dla wszystkich chętnych, w której można zdobyć słodki upominek lub ocenę z aktywności oraz w formie testu VI Szkolny Konkurs Poprawności Językowej o tytuł „Mistrza języka polskiego”. O wynikach konkursu poinformujemy wkrótce. J

W ramach obchodów Dnia Języka Ojczystego na korytarzu została zamieszczona gazetka informująca o historii i znaczeniu tego szczególnego dnia oraz  ciekawostki związane z językiem polskim.

Dzięki działaniom podejmowanych z okazji MDJO uczniowie z całą pewnością mogą uświadomić sobie, że język polski jest naszym skarbem, symbolem narodowym i wszyscy powinniśmy o niego dbać.

Data dodania: 2023-03-05 22:34:57
Data edycji: 2023-03-05 22:37:00