Szkolny Festiwal Plonów

Wrzesień oraz październik są miesiącami dojrzewania wielu odmian jabłek, gruszek, warzyw korzeniowych i orzechów. Wczesna jesień jest okresem intensywnego zbioru plonów z pól i ogrodów oraz czasem powrotu do szkolnych zajęć i zbioru owoców trudnej przedwakacyjnej pracy zarówno nauczycieli, jak i uczniów.
Jesień to też wspaniały czas pomysłów na naturalne dekoracje, na ciekawe rodzinne zajęcia, kulinarne rewolucje we własnej kuchni w przygotowywaniu zdrowych przetworów oraz łyk kultury w formie dobrej książki lub muzyki.

Z tych też okazji oraz w ramach innowacji Razem z książką w naszej szkole zaplanowano imprezę dla grupy wiekowej klas I - III Szkolny Festiwal Plonów.
W dniu 18 października 2017 roku, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie zostali zaproszeni na specjalnie przygotowany występ oraz degustację zdrowych przekąsek.

Krótkim wstępem imprezę rozpoczęła p. Ania Ciszewska. Uczniowie z klasy II w kolorowych przebraniach przedstawili okazjonalne wiersze oraz piosenki w języku polskim i angielskim. Gościnnie wystąpili uczniowie z klas IVa i VIb, którzy pochwalili się swoją znajomością języka angielskiego, z powodzeniem recytując wybrane utwory. Całą imprezę „zdrowo przyprawiła” piosenka "Witaminki".

Po części artystycznej rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Kosz Darów Jesieni”. Gratulujemy wszystkim, którzy zwyciężyli i brali w nim czynny udział.
Nie zabrakło też innych konkursów oraz zabaw ruchowych. Reprezentacje klas, zmierzyły się z zadaniami sprawdzającymi znajomość języka angielskiego oraz konkurencjami owocowo-sportowymi, takimi jak: „Sadzenie Ziemniaków”, „Skoki w Workach”, „Jabłuszka w Koszyku”, „Turlanie Dyni” i „Cebulki na Chusteczkach”. Zmaganiom towarzyszyły popularne pluszowe warzywa i owoce- Świeżaki, przyniesione do szkoły przez dzieci. Każdy konkurs kończył się słodką niespodzianką. Ostatnim punktem programu, była prezentacja jesiennych straganów. Wszystkie kompozycje, znajdujące się na korytarzach szkolnych, zaprojektowali wychowawcy klas I -III, wspólnie z rodzicami i uczniami. Gotowe sałatki, wypieki, owoce, warzywa oraz naturalne soki degustowała cała społeczność szkolna. W podziękowaniu za przygotowanie rożnorodnych specjałów każda klasa otrzymała certyfikat oraz upominek.

Jesień to najbardziej kolorowa pora roku. Korzystajmy więc z różnorodności warzyw i owoców dostępnych w tym czasie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie i zaangażowanie. Ogromne podziękowania należą się również przedstawicielom Rady Rodziców, którzy zakupili nagrody oraz słodkie upominki dla uczestników.

Organizatorki:
Barbara Kołodyńska