Świętujemy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września w Bibliotece Szkolnej obchodziliśmy święto, które powstało w 2001r.  z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Święto jest skierowane przede wszystkim do dzieci, dlatego wzięli w nim udział najmłodsi czytelnicy -  uczniowie klasy 1a i 1b. Z uwagą wysłuchali opowiadania Renaty Piątkowskiej o przygodzie meduzy Milenki, porozmawiali o przeżyciach dotyczących wysłuchanej historii, a następnie wykonali prace plastyczne związane z tematem spotkania: POMOC MA MOC.  Ważnym elementem święta była również wizyta pierwszoklasistów w Bibliotece Szkolnej. Podczas spotkania uczniowie poznali regulamin i zasady korzystania z Wypożyczalni i Czytelni, opowiedzieli o swoich ulubionych książkach, poznali szkolny księgozbiór i przy okazji wypożyczyli wybrane przez siebie książeczki.

Czytanie ma wielką moc, nie tylko wzbogaca i kształtuje wyobraźnię, poszerza słownictwo, ale też pozwala przeżywać wspaniałe emocje i buduje pozytywne relacje z innymi. Każda okazja jest dobra do rozwijania pasji i kultury czytelniczej naszych uczniów, dlatego korzystamy ze wszystkich możliwości.

Data dodania: 2021-10-04 10:53:19
Data edycji: 2021-10-04 21:55:09