Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Tegoroczne obchody poświęcone były baśniom i legendom z całego świata. Chętni uczniowie z klas I - III wysłuchali w bibliotece różnych opowieści, których bogaty zbiór znajduje się w szkolnym księgozbiorze. Uczestniczyli także w wielu zajęciach plastycznych, związanych tematycznie z czytanymi historiami. Dla starszych czytelników z klas IV - VIII odbył się konkurs „MISTRZ SPOSTRZEGAWCZOŚCI”. Zadaniem uczniów było odnalezienie i odszyfrowanie 10 kodów QR, które ukryte były w różnych miejscach w szkole. Zadaniem „spostrzegawczych” było podanie tytułu i autora zakodowanej legendy.
Mistrzyniami spostrzegawczości zostały Nina Ciszewska z klasy VIId oraz Wiktoria Mandala, Natalia Machacka, Izabela Nowak i Zuzanna Moździerska wszystkie z klasy 4c.
Dziewczynom serdecznie gratulujemy i dziękujemy, że podjęły się tego bibliotecznego zadania.
Wszystkich uczniów zachęcamy do odwiedzania biblioteki, wypożyczania książek i cierpliwego oczekiwania kolejnych wyzwań.

Data dodania: 2021-11-04 19:07:04
Data edycji: 2021-11-04 19:11:48