Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem: WYOBRAŹ SOBIE…

Przez cały miesiąc w Bibliotece Szkolnej odbywały się różnego typu działania promujące bibliotekę i jej zbiory. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach kreatywnych „Jesienne inspiracje”, podczas których słuchali bajek , wierszy i opowiadań związanych z aktualną porą roku, wykonywali  prace plastyczne związane z tematem, były też gry, zabawy i zagadki rozbudzające ich kulturę czytelniczą.

Najmłodsi czytelnicy chętnie poznawali dalsze przygody bohaterów  z takich książek jak np. „Cztery pory roku z Kubusiem Puchatkiem” czy „Gdy jesień nastanie na leśnej polanie… czyli nowe przygody Gangu Słodziaków”. Starsi uczniowie wyszukiwali odpowiednich wierszy do gazetki czytelniczej „Poetycki obraz jesieni”. Wszystkie działania sprzyjały integrowaniu środowiska szkolnego, promowały pracę grupową oraz kształtowały zainteresowania czytelnicze.

Data dodania: 2020-02-10 17:17:47
Data edycji: 2020-02-10 17:18:51