Maraton patriotyczny w 2a i historia opowiedziana przez... mamę

Lubimy słuchać ciekawych historii, a jeśli opowiada je mama, robi się jeszcze miłej i ciekawiej.

Tuż przed Świętem Niepodległości uczestniczyliśmy w iście patriotycznym maratonie, stając się prawdziwymi pożeraczami historii naszego kraju.

W środę obejrzeliśmy montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez uczniów klas starszych, sami zorganizowaliśmy wystawę własnoręcznie wykonanych kotylionów.

W czwartek kontynuując temat, gościliśmy w naszej klasie Panią historyk,dr Annę Wickiewicz na co dzień pracującą w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu -Łambinowicach, a prywatnie Mamę naszej koleżanki Marysi. Pani Ania w bardzo ciekawy i przystępny sposób przybliżyła nam niełatwą historię naszej Ojczyzny, sylwetki polskich patriotów i ich starania o odzyskanie upragnionej niepodległości .

Serdecznie dziękujemy za tę piękną lekcję historii :)

Z dużym zainteresowaniem obejrzeliśmy też film pt. "KASZTANKA", słuchaliśmy ciekawostek historycznych przygotowanych przez Kubę. Rozwiązaliśmy wiele zadań zdobywając nową wiedzę i w końcu okolicznościowy dyplom.

Potem przyszedł czas na radosną ,biało- czerwoną sesję zdjęciową .

Aniołki i Ananaski z 2a

Data dodania: 2022-11-15 22:10:29