List Ministra Zdrowia dla rodziców dzieci z przedszkoli i szkół

Od początku roku w Europie stale rośnie liczba zachorowań na odrę. Światowa Organizacja Zdrowia oraz Europejskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób oceniają, że – choć ryzyko zachorowania na poziomie populacji ogólnej jest niskie – to ogniska choroby będą się pojawiać we wszystkich krajach. Powodem jest niewystarczający poziom zaszczepienia przeciw odrze (szczególnie drugą dawką).
W nadchodzących miesiącach spodziewamy się dużego wzrostu zachorowań. Szczepienie chroni przed odrą. To podstawowy środek zabezpieczenia dziecka przed tą groźną chorobą.
/Treść całego listu znajduje się w załączniku PDF/

Szczegółowe i rzetelne informacje na temat szczepień zamieszczone są na stronie https://szczepienia.pzh.gov.pl/ – prowadzonej przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH - Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie.

Data dodania: 2024-05-24 10:29:08
Data edycji: 2024-05-24 10:30:38