„LAS WITA NAS”

Uczniowie klasy II b wykorzystali piękną wrześniową pogodę i wyruszyli do lasu w Dąbrowie. Celem wycieczki była obserwacja lasu w okresie wczesnej jesieni, poznanie roślin i zwierząt leśnych, bezpieczne zachowanie się w lesie oraz poszanowanie przyrody,ma również integracja grupy.

Dzieci spotkały się z leśniczym p. Januszem Gruszką.
Podczas spaceru po leśnej ścieżce odbywała się leśna edukacja. Wszyscy wytężali zmysły obserwując jesienny las. Zauważyli oznaki jesieni: brunatna trawa, kolorowe liście. Pan leśniczy opowiadał o budowie lasu, jego funkcjach, pracy leśnika. Przybliżył uczniom wiadomości o warstwach i mieszkańcach lasu. Każdy słuchał leśnych opowieści. Nie obyło się też bez pytań zaciekawionych uczniów. Potem pod czujnym okiem dorosłych było pieczenie kiełbasek i wspólne zabawy. Uczniowie podziękowali za wspaniałą „zieloną lekcję” i wyruszyli w drogę powrotną.

Była to bardzo udana wycieczka. Uczniowie stwierdzili, że taka "lekcja na żywo" jest bardzo ciekawa i wszystko szybciej "wchodzi do głowy". W ten sposób pożegnaliśmy lato i powitaliśmy jesień. Dziękujemy rodzicom, którzy pomogli przygotować wycieczkę.

28 IX 2019 r. Uczniowie kl 2b z Barbarą Kołodyńską

Data dodania: 2020-07-21 09:58:59