Kampania 19 Dni Przeciwko Przemocy

Przez 19 pierwszych dni listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.

Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia. Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać, zwracać uwagę, uczyć widzieć więcej i lepiej.

Uczniowie wzięli udział w zajęciach dotyczących przemocy rówieśniczej, tolerancji i szacunku. Uczennice klas IV i VII prowadziły podczas przerw zabawy ruchowo-taneczne dla uczniów klas I-III jako alternatywę dla zachowań agresywnych.

Marta Rostkowska

Data dodania: 2020-03-11 20:56:45