W tym roku nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody Dnia Pustej Klasy. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem: „Więcej przyrody! Więcej ruchu! Więcej oddechu!” i zachęcała do spojrzenia na edukację w terenie jako na sposób zaspokajania podstawowych potrzeb każdego człowieka – potrzeby ruchu, kontaktu z naturą oraz dbania o dobrostan psychiczny i fizyczny.
Tego dnia uczniowie opuścili szkolne ławki, aby uczestniczyć w zajęciach na świeżym powietrzu.
Pobyt na świeżym powietrzu sprzyjał rozwijaniu ciekawości, współpracy w grupie oraz aktywności fizycznej.