Ciekawa inspiracja w klasie 1c

Podczas ostatniego weekendu uczniowie klasy 1c podjęli wyzwanie polegające na spędzeniu czasu wolnego bez telefonu, tabletu, grania i oglądania bajek. Jak sami uczniowie przyznają nie było to łatwe zadanie ale przyniosło bardzo dużo pozytywnych doświadczeń.
Niektórym świat przewrócił się do góry nogami, inni odkryli w sobie pasję do majsterkowania, chłopcy odkryli, że gra w piłkę z tatą to świetna zabawa. Inni poprostu spędził czas z rodziną na zabawie.
Hmm... Może dzięki temu doświadczeniu choć na chwilę zostawimy ekrany i zobaczymy, że świat jest ciekawy i niesie ze sobą wiele ciekawych wyzwań.
Po wyzwaniu wypoczęci mogliśmy wspólnie porozmawiać o tym jakie dobre i złe strony niesie za sobą korzystanie z internetu. Podczas lekcji otwartej uczniowie tworzyli własną sieć, która podczas wysyłania wiadomości napotykała różne przeszkody. Nauczyliśmy się jak bezpiecznie korzystać z internetu, a na koniec wykonaliśmy wspólną pracę plastyczną.
Data dodania: 2024-02-06 20:55:15
Data edycji: 2024-02-06 20:57:55