5 maja - Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych i Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

5 maja obchodzimy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych i Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Święta te obchodzone są w całej Europie i mają na celu uświadamiać społeczeństwo o potrzebach tych osób i trudnościach, z jakimi muszą się mierzyć we współczesnym świecie. Ich celem jest również wyeliminowanie dyskryminacji wobec osób niepełnosprawnych, zarówno w życiu zawodowym jak i codziennym.
Z tej okazji nauczyciele wspomagający z naszej szkoły, panie: Katarzyna Grębowiec, Magdalena Copiak, Dagmara Sarna, Weronika Mocko i Marlena Mrzygłocka przygotowały krótką prezentację ukazującą jak ważne jest poruszanie tematu potrzeb i trudności osób niepełnosprawnych oraz quiz dotyczący odpowiednich zachowań względem tych osób. Zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy i ewentualnego rozwiania własnych wątpliwości w tym temacie.
Wejdź w link i rozwiąż quiz /w miejscu nazwy na początku wpisz swoje imię lub dowolne hasło/.
Data dodania: 2021-05-05 09:28:16
Data edycji: 2021-05-05 09:33:53