Czcionka:

Kontrast:

Świąteczne bombki własnoręcznej roboty

Święta zbliżają się wielkimi krokami i na pewno już wielu z Was zabrało się za świąteczne dekorowanie domu.

Klasa 6c skorzystała z organizowanych w Muzeum Śląska Opolskiego zajęć teoretyczno-praktycznych, których celem jest popularyzowanie pięknej tradycji wykonywania własnoręcznie świątecznych ozdób. W przedświąteczną atmosferę uczestników zajęć wprowadziła krótka prelekcja o świętowaniu i czasie oczekiwania, czyli Adwencie.

W drugiej części zajęć uczestnicy poznali kulisy tworzenia świątecznych bombek oraz własnoręcznie zdobili szklane bombki choinkowe, dając popis swojej wyobraźni i kreatywności. Towarzyszyło temu wiele uśmiechu, radości i satysfakcji. Na szklanych bombkach powstały piękne kompozycje malarskie okraszane zimowym brokatem 3D. Zapakowane w pudełko własnoręcznie wymalowane bombki, uczestnicy zabrali do domu, aby pochwalić się efektem swojej pracy.

Wykonane własnoręcznie bombki z pewnością zawisną na choinkach w domach uczniów, przez co święta staną się jeszcze bardziej magiczne i rodzinne.

Data dodania: 2020-02-11 11:17:34
Data edycji: 2020-02-11 11:18:00

OSIĄGNIĘCIA

Osiągnięcia naszych uczniów oraz absolwentów szkoły