Czcionka:

Kontrast:

Program dla szkół

Nasza szkoła co roku uczestniczyła w programach „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”. W roku szkolnym 2017/2018 te programy zastąpi nowy „Program dla szkół”.

Celem programu jest promowanie wśród uczniów zdrowej diety poprzez udostępnianie im owoców, warzyw i produktów mlecznych oraz poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach.
W nowym programie będą uczestniczyć uczniowie z klas I - V szkoły podstawowej. Dzieci będą otrzymywać owoce i warzywa oraz produkty mleczne.

Na realizację programu w UE przeznacza się 250 mln euro na rok szkolny, w tym:

• 100 mln euro na mleko,
  • 150 mln euro na owoce i warzywa.

Program w Polsce finansowany jest ze środków Unii Europejskiej oraz z budżetu krajowego. Łączny budżet programu na rok szkolny 2017/2018 wynosi 242,9 mln zł, w tym 114,8 mln zł z budżetu UE oraz 128,1 mln zł z budżetu krajowego.
Polska jest jednym z największych beneficjentów programu w UE, pod względem przyznanych środków plasuje się na 4. miejscu za Niemcami, Francją i Włochami.

Data dodania: 2020-03-10 17:30:17
Data edycji: 2020-03-10 17:32:02

OSIĄGNIĘCIA

Osiągnięcia naszych uczniów oraz absolwentów szkoły