KOMPETENCJE NA SZÓSTKĘ!

Klasa IVa oraz Va uczestniczyły w programie „Kompetencje na szóstkę”, zorganizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Zadaniem programu było kształtowanie kompetencji społecznych uczniów - ułatwienie im nauki poprzez umiejętność pracy w grupie, a także planowania i realizowania projektu. Podczas zajęć uczniowie rozwijali kreatywność, innowacyjność, przedsiębiorczość oraz ćwiczyli umiejętność krytycznego i logicznego myślenia, rozumowania, argumentowania i wnioskowania. Każda klasa zrealizowała cztery scenariusze lekcji kształtujące kompetencje społeczne. W czasie czterech lekcji uczniowie przygotowywali się do pracy projektowej. Trenowali umiejętność współpracy w grupie, a także poznali kluczowe etapy pracy projektowej. Tworzyli koncepcję różnych projektów, następnie wybrali najlepszy pomysł, który będą realizować jako własny projekt.

Marta Rostkowska
Agnieszka Kownacka