Czcionka:

Kontrast:

Kolejna akcja wsiedlania bażantów

W ramach kilkuletniej współpracy z Kołem Łowieckim nr 4 Knieja w Opolu uczniowie z klasy VIIc i VIIIa wypuścili 80 bażantów na pola uprawne w okolicach Sadów. Ptaki te nie są naszym  rodzimym gatunkiem, lecz stanowią mieszaninę różnych gatunków, podgatunków i rodzajów rodziny bażantów (Phasianidae) sprowadzanych na teren Europy w różnych okresach historycznych. Są one określane jako bażanty zwyczajne lub szlachetne, a najczęściej jako bażanty łowne. Dość dobrze zaaklimatyzowały się na terenie naszego kraju i od szeregu lat posiadają status zwierząt łownych.

Tego rodzaju działania pozwalają na regulowanie struktury płci, jak również zapewniają rokroczną, powtarzalną możliwość użytkowania populacji.

Dziękujemy panom Bronisławowi Letkiemu, Adrianowi Greli oraz Jozefowi Greli za możliwość uczestniczenia w lekcji biologii „na żywo”.

Klasa VIIc i VIIIa

Data dodania: 2020-02-10 11:04:56
Data edycji: 2020-02-10 11:06:47

Osiągnięcia naszych uczniów oraz absolwentów szkoły