004Uczniowie klasy VI b Szymon Brukało i Igor Bielecki oraz uczeń klasy VI a Marcel Moryń zachowali się bardzo dojrzale i odpowiedzialnie. Chłopcy byli świadkami wypadku, jakiemu uległ ich kolega Daniel Gerula z klasy V c. Daniel wykonując akrobacje na rowerze doznał poważnego urazu ręki i wpadł do rzeki Ścinawy. Chłopcy zachowali zimną krew: wydobyli Daniela z rzeki i dzwoniąc na numer 112 wezwali pogotowie ratunkowe. Nasi bohaterowie cały czas rozmawiali z Danielem i byli przy rannym aż do czasu przyjazdu karetki pogotowia i przybycia rodziców poszkodowanego.

Gratulujemy dojrzałości i odwagi.