Konkursy Językowo-Plastyczne w Świetlicy Szkolnej
Grupa V i VII

003Od września wychowankowie świetlicy uczestniczyli w serii konkursów mający na celu rozwijanie zasobu słownictwa z języka angielskiego oraz zapoznanie z wybranymi zagadnieniami związanymi z krajami anglojęzycznymi. W każdym miesiącu, dzieci projektowały własne angielsko-polskie słowniki tematyczne. Po każdym zakończonym projekcie, wybierano najlepsze prace pod względem językowym i estetycznym oraz przyznawano nagrody. Za przygotowanie materiałów edukacyjnych odpowiadała pani Karolina Słociak. Wybór tematów, przeprowadzanie konkursów, wybór laureatów, przyznawanie i zakup nagród za wyróżnienia oraz zajęcie I, II i III miejsca w każdej grupie, odbywało się we współpracy z panią Moniką Ostrowską Matusik. 12 czerwca 2017 roku, spośród dzieci zajmujących najwyższe miejsca w poszczególnych konkursach, wybrano zwycięzców całego projektu:

0117 maja 2017 roku, świetliki z grupy VII uczestniczyły w zajęciach, poświęconych wodzie. Lekcję rozpoczęliśmy pogadanką. Na podstawie własnych doświadczeń, dzieci wypowiadały się na temat obecności wody w życiu człowieka i zwierząt. Następnie uczniowie starali się samodzielnie odpowiedzieć na przygotowane przez nauczyciela pytania-zagadki.

035Wielu z nas nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia bez pierniczków, jednak kto powiedział, że te korzenne ciastka są zarezerwowane jedynie na okres świąt? Świetliki z grupy V i VII postanowiły osłodzić Nowy Rok i 16 stycznia zabrały się do wypieku pierników. Wyrobienie ciasta piernikowego to ciężka praca. Dawniej, zimą, zajmowali się tym robotnicy budowlani, którzy o tej porze roku nie mieli pracy. W styczniowy poniedziałek zastąpiły ich panie Monika Ostrowska-Matusik i Karolina Słociak. Dalszą obróbką ciasta zajęły się świetliki, które zgodnie pracowały na trzech stolnicach. Efektem naszych wspólnych starań była pokaźna ilość smakołyków o różnych kształtach-od gwiazdek i serduszek po bardziej skomplikowane wzory, takie jak renifery, misie i…koty 🙂

013W związku z Dniem Bicia Rekordów, wychowankowie świetlicy kolejny raz wzięli udział w olimpiadzie „Skaczące Świetliki”, zorganizowanej przez panie: Karolinę Słociak oraz Monikę Ostrowską-Matusik. Pierwszym sprawdzianem wytrzymałości były skoki przez linę. W kategorii juniorów, nie do pobicia okazała się Wiktoria Kaszuba, która uzyskała wynik: 411 skoków. Drugie miejsce zajęła Kinga Matusik, wykonując 224 skoki, a miejsce trzecie przypadło Julii Dumanie, której udało się skoczyć 106 razy. W grupie starszej, pierwsze miejsce wywalczył Antonii Sosnowski (100 skoków), a drugie miejsce zajął Przemysław Kochanek (30 skoków). Jako trzecia zawody ukończyła Daria Bernacka (28 skoków). Wyróżniona została Edyta Czarniawska, która skoczyła 23 razy.

czytanieW związku z NARODOWYM PROGRAMEM ROZWOJU CZYTELNICTWA, w naszej szkole, wychowawczynie świetlicy Katarzyna Grębowiec oraz Krystyna Lasman-Piwko, zapoczątkowały czytanie na głos wybranych książek dla najmłodszych.

Dziecko, któremu się czyta, uczy się słuchać, rozwija też zdolności koncentracji, chęć poznawania świata oraz zainteresowania. Czytanie na głos dzieciom stymuluje także ich rozwój oraz wzbogaca słownictwo.

Nr telefonu bezpośrednio do świetlicy szkolnej: 783 003 008.