004Uczniowie klasy VI b Szymon Brukało i Igor Bielecki oraz uczeń klasy VI a Marcel Moryń zachowali się bardzo dojrzale i odpowiedzialnie. Chłopcy byli świadkami wypadku, jakiemu uległ ich kolega Daniel Gerula z klasy V c. Daniel wykonując akrobacje na rowerze doznał poważnego urazu ręki i wpadł do rzeki Ścinawy. Chłopcy zachowali zimną krew: wydobyli Daniela z rzeki i dzwoniąc na numer 112 wezwali pogotowie ratunkowe. Nasi bohaterowie cały czas rozmawiali z Danielem i byli przy rannym aż do czasu przyjazdu karetki pogotowia i przybycia rodziców poszkodowanego.

Gratulujemy dojrzałości i odwagi.

Konkursy Językowo-Plastyczne w Świetlicy Szkolnej
Grupa V i VII

003Od września wychowankowie świetlicy uczestniczyli w serii konkursów mający na celu rozwijanie zasobu słownictwa z języka angielskiego oraz zapoznanie z wybranymi zagadnieniami związanymi z krajami anglojęzycznymi. W każdym miesiącu, dzieci projektowały własne angielsko-polskie słowniki tematyczne. Po każdym zakończonym projekcie, wybierano najlepsze prace pod względem językowym i estetycznym oraz przyznawano nagrody. Za przygotowanie materiałów edukacyjnych odpowiadała pani Karolina Słociak. Wybór tematów, przeprowadzanie konkursów, wybór laureatów, przyznawanie i zakup nagród za wyróżnienia oraz zajęcie I, II i III miejsca w każdej grupie, odbywało się we współpracy z panią Moniką Ostrowską Matusik. 12 czerwca 2017 roku, spośród dzieci zajmujących najwyższe miejsca w poszczególnych konkursach, wybrano zwycięzców całego projektu:

0117 maja 2017 roku, świetliki z grupy VII uczestniczyły w zajęciach, poświęconych wodzie. Lekcję rozpoczęliśmy pogadanką. Na podstawie własnych doświadczeń, dzieci wypowiadały się na temat obecności wody w życiu człowieka i zwierząt. Następnie uczniowie starali się samodzielnie odpowiedzieć na przygotowane przez nauczyciela pytania-zagadki.

035Wielu z nas nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia bez pierniczków, jednak kto powiedział, że te korzenne ciastka są zarezerwowane jedynie na okres świąt? Świetliki z grupy V i VII postanowiły osłodzić Nowy Rok i 16 stycznia zabrały się do wypieku pierników. Wyrobienie ciasta piernikowego to ciężka praca. Dawniej, zimą, zajmowali się tym robotnicy budowlani, którzy o tej porze roku nie mieli pracy. W styczniowy poniedziałek zastąpiły ich panie Monika Ostrowska-Matusik i Karolina Słociak. Dalszą obróbką ciasta zajęły się świetliki, które zgodnie pracowały na trzech stolnicach. Efektem naszych wspólnych starań była pokaźna ilość smakołyków o różnych kształtach-od gwiazdek i serduszek po bardziej skomplikowane wzory, takie jak renifery, misie i…koty 🙂

013W związku z Dniem Bicia Rekordów, wychowankowie świetlicy kolejny raz wzięli udział w olimpiadzie „Skaczące Świetliki”, zorganizowanej przez panie: Karolinę Słociak oraz Monikę Ostrowską-Matusik. Pierwszym sprawdzianem wytrzymałości były skoki przez linę. W kategorii juniorów, nie do pobicia okazała się Wiktoria Kaszuba, która uzyskała wynik: 411 skoków. Drugie miejsce zajęła Kinga Matusik, wykonując 224 skoki, a miejsce trzecie przypadło Julii Dumanie, której udało się skoczyć 106 razy. W grupie starszej, pierwsze miejsce wywalczył Antonii Sosnowski (100 skoków), a drugie miejsce zajął Przemysław Kochanek (30 skoków). Jako trzecia zawody ukończyła Daria Bernacka (28 skoków). Wyróżniona została Edyta Czarniawska, która skoczyła 23 razy.