kreatywnetekstyjedynki.blox.pl

Z okazji Dnia Mamy, przypadającego na dzień 26 maja 2016 roku, chętni wychowankowie przygotowali dla swoich mam kolorowe upominki. Miniaturowe stroiki zostały wykonane ze słomek do napojów, bibuły oraz kilku gotowych elementów. Zadanie wymagało niezwykłej cierpliwości i precyzji. Muszę przyznać, że z podziwem patrzyłam na starania świetlików, które świetnie poradziły sobie z projektem.

serce

"Mama – jedno słowo, a znaczy tak wiele: ciepło, miłość, troskę, pociechę. Ona nie tylko dała nam życie, lecz także nieustannie nam towarzyszy. Święto Mamy obchodzimy w maju w momencie rozkwitania najpiękniejszych kwiatów."

Z okazji Dnia Matki, które obchodzone jest 26 maja, w świetlicy szkolnej, w grupie I odbywały się zajęcia poświęcone właśnie mamom. Dzieci rozmawiały na temat roli matki w rodzinie, sposobów wyrażania jej swojej miłości, rysowały portrety swoich mam oraz wykonywały dla ich laurki oraz własnoręcznie uszyły breloczki: serduszko i koniczynkę na szczęście☺

Dagmara Sarna

Dnia 24 maja 2016 r. w Świetlicy szkolnej odbyło się wypiekanie ciasteczek dla mamy i taty z okazji ich święta. Udział w tych warsztatach wzięły grupy II, III, VI pod opieką Katarzyna Grębowiec, Krystyny Lasman-Piwko oraz Gabrieli Bartków.

Słodki poczęstunek dzieci pakowały i ozdabiały, aby później podarować swoim rodzicom.

Opracowały
K. Grębowiec.
K. Lasman-Piwko

budyn

„Budyń pyszny śmietankowy, na talerzu kolorowy
Jest tak pyszny i słodziutki, że odchodzą wszystkie smutki.
Gdy budyniu posmakujesz, zaraz lepiej się poczujesz.
Jedzą mali, też i duzi
Ach, jak pyszny smak jest w buzi.
Och, cóż to za pyszności
Zawołam wszystkich gości.
Zaraz budyń ugotuję niech Wam wszystkim zasmakuje.”

31 marca świetliczaki już poraz drugi świętowały to nietypowe święto pucharkiem budyniu w dłoni, tym razem śmietankowym… mniam, mniam☺

Dagmara Sarna

W ramach zajęć z cyklu „Coś z niczego” powstał ZWIERZOGRÓD.

Zabawa polegała na tym, że świetliki wymyślały zwierzęta, a panie Katarzyna Grębowiec i Gabriela Bartków w miarę swoich zdolności starały się realizować ich pomysły. Śmiechu było co nie miara: żyrafa miała być strusiem, a mysz jeżem. Cały ten ZWIERZOGRÓD wykonany został z rajtuz oraz skarpet. Można go podziwiać na gazetce w świetlicy szkolnej.

Katarzyna Grębowiec

koty

Dzień Kota (Międzynarodowy lub Światowy Dzień Kota - jak brzmi pełna nazwa) obchodzimy 17 lutego. To święto w tym roku obchodzone było w Polsce już po raz 10!

A w naszej świetlicy po raz drugi☺

Pierwszy Dzień Kota odbył się w naszym kraju w 2006 roku i od tego czasu co roku w lutym mruczki świętują.

Dzień Kota został wymyślony w 1990 roku we Włoszech. Po co? Przede wszystkim po to, aby podkreślić rolę kotów w naszym życiu, a także aby poprawić warunki bytowe mruczków: głównie tych wolno żyjących i szukających domów (w schroniskach, domach tymczasowych itp.