006W II semestrze uczniowie klasy IVa wzięli udział w programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej pt. „Bieg po zdrowie”, opracowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny. Celem programu jest opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży, pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego oraz zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

W maju odbyła się kolejna część konkursu na „Najbardziej Szaloną Klasę w szkole” - Dzień w krawacie taty. Tego dnia wszyscy wyglądali elegancko i uroczyście, a przy tym odrobinę zabawnie.

Kolejny szalony dzień odbędzie się 15 czerwca (piątek) – „Dzień Szalonych Piżam”.

Zachęcamy wszystkich do zabawy.🙂

Szkolne Koło Caritas
Samorząd i Samorządzik Uczniowski

007W sobotę 12 maja w naszej szkole odbył się konkurs kulinarny „Mały Kucharz”, który był wydarzeniem zorganizowanym w ramach programu profilaktycznego „Dopóki Masz Wybór”. Do rywalizacji przystąpiło 14 dwuosobowych zespołów. Zespół tworzyli: mały kucharz, czyli uczeń klasy drugiej albo obecny lub przyszły uczeń klasy pierwszej oraz jego starszy pomocnik, którym mogli zostać mama, tata, starszy brat, siostra czy kuzynka. Konkurs składał się z dwóch konkurencji. Pierwszą było przygotowanie zdrowej przekąski. Uczestnicy mieli 5 minut na wybranie produktów ze wspólnej, wcześniej zaopatrzonej spiżarni, a następnie 20 minut na wykonanie potrawy. Pomysły były przeróżne. Pojawiły się owocowe zwierzątka, kolorowe kanapki, sałatki witaminowe oraz owocowe szaszłyki. Przekąski oceniało trzyosobowe jury. Drugą konkurencją był quiz kulinarny, który polegał na opowiedzeniu do czego służy wylosowany przybór kuchenny. Ostatecznie zwycięzców wyłoniła dogrywka polegająca na jak najszybszym obraniu ziemniaka. Uczestnicy konkursu ubrani w kucharskie czapki i fartuchy wyglądali bardzo profesjonalnie. Na podium stanęły następujące zespoły:

skarbonka 2018 3Nasza szkoła przystąpiła do akcji charytatywnej pt. „Jałmużna Wielkopostna”. Akcja w tym roku odbywała się pod hasłem „Dar Juniora dla Seniora” i polegała na składaniu przez okres Wielkiego Postu, ofiar pieniężnych do specjalnie przygotowanych na ten cel tekturowych skarbonek. Niewielkie kwoty zbierane przez młodzież i dzieci do skarbonek są wyrazem ich osobistej rezygnacji z drobnych przyjemności na rzecz drugiego człowieka. Poprzez akcję organizatorzy chcą uwrażliwić dzieci oraz całe rodziny na potrzeby starszych i chorych, którzy często czują się samotni, zaniedbani i niepotrzebni.
Udało nam się zebrać ponad 300zł. Zebrane w Skarbonkach środki zostaną wykorzystane przez Caritas Diecezji Opolskiej na działanie łaźni dla bezdomnych w Opolu.

Serdecznie dziękujemy uczniom za wrażliwość i chęć podzielenia się z innymi.

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas

014W Niedzielę Palmową uczniowie Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami sprzedawali, przed kościołem parafialnym w Niemodlinie, własnoręcznie zrobione palmy wielkanocne. Celem akcji była zbiórka pieniędzy na czerwcową pielgrzymkę na Górę Św. Anny. Zaangażowanie niemodlińskich parafian przerosło nasze oczekiwania, a palemki rozeszły się jak świeże bułeczki. Z żalem musieliśmy zakończyć sprzedaż przed czasem, za co serdecznie przepraszamy. Wolontariusze zebrali 471 złotych, za które serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.

Uczniowie i opiekunowie Szkolnego Koła Caritas
działającego w Szkole Podstawowej nr1 w Niemodlinie

0039-10 marca 22 wolontariuszy z naszej szkoły włączyło się w ogólnopolską zbiórkę żywności Caritas „Tak, pomagam!”. Zbiórka została przeprowadzona w niemodlińskiej „Biedronce”. Wolontariusze zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia m.in.: olej, mąkę, cukier, makaron, kaszę, ryż, płatki kukurydziane, dżemy, mleko, herbatę, słodycze dla najmłodszych oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości.

Łącznie zebrano ponad 408 kg żywności!