Po raz kolejny mamy się czym pochwalić🙂

Dnia 12 grudnia 2018 roku na hali sportowej OSiR w Niemodlinie odbył się Finał Mistrzostw Województwa Opolskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym.

SP 1 w Niemodlinie reprezentowała najlepsza drużyna powiatu opolskiego czyli Mateusz Adaszyński i Paweł Romanowski. Chłopcy zmierzyli się z dwunastoma najlepszymi drużynami województwa opolskiego, kończąc zmagania na II miejscu i uznając wyższość Szkoły Podstawowej nr 3 w Nysie.

Brawo Chłopcy! 🙂 Super wynik!

0016 grudnia 2018r. odbyły się kolejne zawody sportowe z udziałem uczniów naszej szkoły.
Tym razem uczniowie klas IV i V walczyli o awans do Finału Powiatu w grach i zabawach "Mały Olimpijczyk".
Do kolejnego etapu rozgrywek awansowały dziewczyny uzyskując maksymalną liczbę punktów i zajmując I miejsce. Chłopcy zajęli III miejsce.

Gratulujemy! 🏀🏐🏒

003W piątkowy wieczór, 7 grudnia uczniowie klas pierwszych w uroczysty sposób zostali przyjęci do braci świetlikowej SP1 w Niemodlinie. Poza programem artystycznym i uroczystym przyrzeczeniem były wesołe konkursy sprawnościowe i oczywiście słodki poczęstunek przygotowany przez świetlikowych rodziców. Wielkie, a nawet ogromne Świetliki swymi migającymi odwłokami rozbawiały małych uczestników pomagając im przejść testy na nowego świetlika. Migającą różdżką pani Dyrektor pasowała każdego malca, który otrzymał mały rożek słodkości.

001W dniach 7-9 grudnia, w ramach naszej działalności, włączyliśmy się w Ogólnopolską Akcję Zbiórki Żywności - " Tak pomagam". W tych dniach, w jednym z niemodlińskich sklepów spotkaliśmy się z dużą życzliwością ludzi, którzy napełniali nasze kosze swoimi darami. Wszystkie otrzymane produkty przekażemy najbardziej potrzebującym.

Pomagamy i uczymy pomagać, aby nikt nie przechodził obojętnie obok drugiego człowieka.

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas
Szkoły Podstawowej nr 1 w Niemodlinie

005W środę 05 grudnia 2018 r. z okazji Dnia Wolontariusza odbył się bieg mikołajkowy. Biegacze w czerwonych czapkach z pomponami, pokonali trasę wokół naszej szkoły. Przy okazji zebrano łakocie i smakołyki do paczek dla dzieci więźniów. Dary zebrane zostały w ramach „wpisowego” na zawody. Zbiórkę organizuje szkolne koło Caritas. W biegu uczestniczyli uczniowie klas 4-8, łącznie w zawodach wzięło udział 68 osób. Każdy uczestnik zawodów, który dobiegł do mety, otrzymał w nagrodę bon - „niepytajkę”, który zrealizować można jednorazowo w naszej szkole, na wybranym przez siebie przedmiocie. Zgłosili się również rodzice dobrej woli, którzy dołączyli się do akcji wspierając nas dodatkowymi darami na rzecz paczek dla dzieciaków. Dziękujemy pomysłodawcy biegu mikołajkowego Pani Monice Lata, wszystkim uczestnikom za udział, a wolontariuszom szkolnego koła Caritas życzymy wszystkiego najlepszego z okazji ich święta.

Katarzyna Kuszman

zbiorka banner

W dniach 7 i 8 grudnia w sklepie POLOmarket wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, które przed świętami trafią do najuboższych rodzin z naszej gminy.

Piątek godz. 14.00 - 18.00
Sobota godz. 9.00 - 13.00