znaczek

W związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Niemodlinie przystąpili do akcji „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości”. Naszym celem będzie wysłanie stu widokówek przedstawiających Niemodlin do stu szkół zgłoszonych w projekcie.

Głównym celem akcji, do której dołączyło ponad 500 szkół z całego kraju, jest upamiętnienie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, promocja regionu, z którego pochodzi szkoła oraz edukacja uczniów w zakresie wiedzy o swojej „Małej Ojczyźnie”. Uczniowie będą mieli możliwość dokonania niewielkiego czynu upamiętniającego wielkie poświęcenie milionów Polaków w drodze do odzyskania niepodległości. Jednocześnie stu szkołom w stu miastach Polski prześlą pozdrowienia z okazji tego święta, pokazując, że Polacy potrafią czcić święta narodowe w sposób niosący pozytywne przesłania. Propagować będą w ten sposób również swoją szkołę i miasto w całym kraju, bo pozdrowienia będą zawierały krótką notkę informującą o nadawcy, a widokówka będzie przedstawiała naszą miejscowość. Otrzymując kartki z pozdrowieniami, uczniowie systematycznie będą je zamieszczali na dużej mapie konturowej Polski, wcześniej sprawdzając położenie geograficzne miejscowości nadawcy.

001Podczas dzisiejszego spotkania Społeczność Uczniowska poznała oficjalnie skład nowego Samorządu Uczniowskiego. Pan Grzegorz Budz - nowy opiekun Samorządu, przedstawił planowane zadania na bieżący rok szkolny.

Pani Ewa Konowaluk - Szkolny Rzecznik Praw Ucznia, poinformowała wszystkich o przysługujących im prawach i obowiązkach zawartych w Statucie Szkoły.

logo 2018

228.09.2018 r. w Naszej szkole już po raz czwarty obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nauczycielki matematyki przygotowały ciekawą rozrywkę z tej okazji. Na korytarzach zostały ustawione stoliki z kartonikami z cyferkami, a zadaniem uczestników było wylosowanie dwóch z nich i podanie poprawnego wyniku mnożenia tych liczb. Gdy uczeń podał poprawną odpowiedź mógł poczęstować się cukierkiem. Uczniowie chętnie brali udział w tej zabawie.

001W dniu 24.09.2018 r. klasa 2b wybrała się z wizytą do Centrum Edukacyjnego mieszczącego się w Komendzie Miejskiej PSP Opole. Uczniowie przeżyli wspaniała przygodę, w której zaznajomili się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa pożarowego. Krok po kroku Strażacy wdrażali dzieci w sposoby zachowania się w sytuacji zagrożenia życia. Uczniowie przechodzili każde z poszczególnych stanowisk, np. nauki powiadamiania służb ratowniczych, nauki pierwszej pomocy (różne fantomy, defibrylator szkoleniowy), dot. bezpieczeństwa na drogach, zachowanie po wypadku, zabezpieczenia miejsca zdarzenia, przejazd alarmowy służb ratowniczych, tworzenia korytarza ratowniczego, dot. bezpieczeństwa w lesie, dot. zagrożeń pożarowych w mieszkaniu i zasad prawidłowego zachowania, dot. zagrożeń związanych z niesprawnymi urządzeniami grzejnymi, niedrożnymi kanałami spalinowymi, dymowymi, wentylacyjnymi, więc możliwości powstania, pożaru i zatrucia czadem, dot. zasad użycia podręcznego sprzętu gaśniczego, dot. znaków bezpieczeństwa.

001W środę 12 września uczniowie z klasy II b wybrali się do Biblioteki Miejskiej w Niemodlinie, dla wielu z nich była to pierwsza wizyta. Uczniowie zwiedzili placówkę, dowiedzieli się od pani bibliotekarki, co należy robić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać, jak chronić książki przed zniszczeniem. Spotkanie w bibliotece przybliżyło drugoklasistom literaturę dziecięcą oraz jej autorów. Na zakończenie pobytu w bibliotece dzieci rozwiązywały zagadki związane z literaturą oraz świetnie bawiły się w konkursie na jak najdłuższe utrzymanie książki na głowie. Żegnając się z paniami dzieci zapewniały, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć interesujące ich książeczki. Uczniowie pełni wrażeń i nowych doświadczeń, wracali do szkoły z radością i uśmiechem na twarzach.

002Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Niemodlinie w dniach 24.08. – 26.08.2018 uczestniczyli w Turnieju Gmin Partnerskich Vechelde. Trenerem grupy była pani Magdalena Gajdemska. Nasza drużyna konkurowała z drużynami z Niemiec i Finlandii, wygrywając jeden mecz z grupą niemiecką. Atrakcją wyjazdu było wspólne oglądanie meczu Bundesligi. Na zakończenie zawodów uczniowie otrzymali drobne upominki.