5 czerwca Antosia z rąk Prezydenta Miasta Opola otrzymała tytuł Artystycznego Talentu Roku 2019.

W dniach 31.05-02.06 Reprezentacja Szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Polski w koszykówce Chłopców Igrzysk Dzieci.  Nasz zespół zaprezentował się świetnie zajmując ostatecznie 10. miejsce w Polsce.

Klasa 1c wybrała się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Niemodlinie.

Uczniowie odbyli szkolenie przeciwpożarowe w nowocześnie przygotowanej sali edukacyjnej. Nauczyli się jak udzielić pierwszej pomocy. Po wycieczce część chłopców zadeklarowała, że zostanie strażakami.

W dniu 21 maja 2019r. Uczniowie klas 2a, 2b, 2c i 3 wzięli udział w warsztatach o tym, jak dbać o higienę rąk. Dowiedzieli się jak łatwo mogą zapobiegać częstym chorobą czy przeziębieniom. Uczestnicy warsztatów mieli okazję sprawdzić czystość swoich rąk pod specjalną lampą. Na koniec Panie nauczyły uczniów wierszyka, który ma im pomóc w dokładnym myciu rąk, a brzmi on następująco:

W Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej organizowanym przez Szkołę Podstawową w Łambinowicach 23 maja 2019 r. zaprezentowały się uczennice z naszej szkoły. Uczta muzyczno – językowa była na bardzo wysokim poziomie. Wśród licznych solistek i solistów swoje umiejętności zaprezentowały Wiktoria Burzec, Julia Wąchała, Patrycja Rutowicz, Nikola Pałka, Marcelina Ziętara, Joanna Paluszkiewicz, Anna Hildebrand i zespół ‘CRAZY TEENS’. Joanna Paluszkiewicz wyśpiewała III miejsce, a Wiktoria Burzec wyróżnienie w kategorii soliści. Także Zespół ‘CRAZY TEENS’ - Maria Oleksy, Wiktoria Burzec, Milena Syta - stanął na podium zajmując III miejsce w kategorii zespoły. Na zakończenie całej imprezy Natalia Kryjom zaszczyciła wszystkich swoim występem.

Agata Pestka

00920 maja 2019 r. w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera odbyła się uroczysta gala podsumowująca Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe przeprowadzone w roku szkolnym 2018/19. Pan Michał Siek – Opolski Kurator Oświaty oraz Pan Artur Zapała – Opolski Wicekurator Oświaty wręczyli uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 z Niemodlina Amelii Kałwie (Laureatce Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego) dyplom, statuetkę i nagrodę. Towarzysząc Amelce w tej doniosłej chwili Pan Marek Kałwa – tata zdolnej laureatki oraz Pani Agata Pestka – nauczycielka języka angielskiego otrzymali listy gratulacyjne.