Uczniowie klas 5b i 6a wraz z wychowawcami p. Alicją Chmielewską i p. Lucyną Jankowską oraz opiekunami p. Dagmarą Sarną i p. Renatą Mainką uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

W Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej ‘You can sing’ organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową w Łambinowicach 11 maja 2018 r. zaprezentowały się uczennice z naszej szkoły. Uczta muzyczno – językowa była na bardzo wysokim poziomie. Wśród licznych solistek i solistów swoje umiejętności zaprezentowały Wiktoria Burzec, Julia Wąchała i Dominika Piwko. Wiktoria Burzec wyśpiewała III miejsce w tej kategorii. Natomiast zespół ‘HAPPY GIRLS’ Monika Bober, Maria Oleksy, Milena Syta, Wiktoria Burzec, Martyna Wojciechowska – zajął II miejsce w kategorii zespoły. Na zakończenie całej imprezy Marek Kryjom i Dawid Bałabuch zaszczycili wszystkich wspólnym występem.

Agata Pestka

W naszej szkole 24 kwietnia 2018r. odbył się V Dekanalny Konkurs Recytatorski ks. Jana Twardowskiego przygotowany i przeprowadzony przez Marię Kotwicę i Barbarę Świątek. W konkursie startowało 9. uczestników z klas I-III. Uczniowie chętnie podjęli się interpretacji tych niełatwych wierszy, które zostały zaprezentowane na wysokim poziomie, więc jury miało trudne zadanie, aby wyłonić dwie osoby, które awansują do kolejnego etapu. Pierwsze miejsce zajęła Hanna Basowska z kl. 3b, natomiast drugie miejsce jury przyznało Zofii Wąchale również z kl. 3b. Te dwie osoby będą reprezentowały naszą szkołę na etapie międzyszkolnym. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a szczególne gratulacje składamy zwyciężczyniom i życzymy powodzenia na dalszym etapie.

Barbara Świątek

008W czwartek, 26 kwietnia w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komprachcicach odbyło się VI Integracyjne Spotkanie Korczakowskie zorganizowane przez Szkołę Podstawową w Polskiej Nowej Wsi. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas siódmych: Dominika Piwko, Natalia Basztabin oraz Patrycja Rutowicz. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Korczakiada”. Organizatorzy przygotowali dwujęzyczną, krótką formę teatralną pt. „Konferencja prasowa z Januszem Korczakiem”. Po przedstawieniu uczestnicy wszystkich szkół zostali podzieleni na grupy, w których współpracowali. Pierwszym etapem rozgrywek był konkurs wiedzy o Korczaku, czyli „Awantura o Korczaka”, drugi etap polegał na przygotowaniu formy upamiętnienia Korczaka.

00311 kwietnia uczniowie klasy VII a uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, na zaproszenie posła na sejm pana Tomasza Kostusia.

Zwiedzanie gmachu sejmu poprzedziło spotkanie z panem posłem, który opowiedział o pracy parlamentarzysty. Następnie z przewodnikiem, który przedstawił historię polskiego parlamentaryzmu, zwiedziliśmy budynek sejmu i przysłuchiwaliśmy się obradom.

Dnia 23 kwietnia 2018 roku w Nysie odbyły się eliminacje wojewódzkie organizowane w ramach cyklu turniejów pod nazwą Memoriał Andrzeja Grubby.

Memoriał Andrzeja Grubby to najważniejsza impreza dla młodych tenisistów. Przesłaniem imprezy jest uczczenie pamięci Tego wybitnego polskiego sportowca oraz promowanie wartości etycznych i edukacyjnych, a zwłaszcza idei fair play, które charakteryzowały Jego karierę sportową.