Dnia 13.03 reprezentacja Szkoły SP1 a zarazem uczestnicy programu "SMOK" odnieśli wielki sukces broniąc tytułu Mistrza Województwa. Zdobywamy drugi raz w historii szkoły złoty medal!!!

Skład zespołu:
Patryk Czop, Kacper Pieniacha, Łukasz Chodaniecki, Igor Jarocki, Marcin Miklaszewski, Piotr Lupzik, Kacper Litwinowicz, Jakub Król, Kacper Makarewicz, Mateusz Walkowicz, Jakub Bartków, Ryszard Przybylski

001Nasz uczeń Bartosz Szklarski a zarazem zawodnik Klubu UKS Jedynka Niemodlin oraz złoty medalista w zawodach szkolnych w koszykówce chłopców z roku ubiegłego uzyskał powołanie od Polskiego Związku Koszykówki do szerokiej Kadry Polski U14M.

Bartek został powołany jako jedyny reprezentant z naszego województwa. Pierwsza akcja szkoleniowa rozpoczyna się 29.07-07.08 we Władysławowie, gdzie nasz uczeń będzie walczył o ścisłą kadrę wraz z 64 innymi zawodnikami z całego kraju. Gratulacje dla Bartka oraz jego rodziców. Trzymamy kciuki i POWODZENIA!!!!

00329 i 30 marca wolontariusze z naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską zbiórkę żywności Caritas „Tak, pomagam!”. Zbiórka została przeprowadzona w sklepie PoloMarket. Wolontariusze zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia. Łącznie udało nam się zebrać prawie 190 kg żywności. Przygotowane paczki trafią przed świętami do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej z gminy Niemodlin. Ogrom darów i wielkie serce wielu ludzi przerosły nasze najśmielsze oczekiwania, dziękujemy młodym wolontariuszom za poświęcony wolny czas, a darczyńcom za wrażliwe serca.

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas

003Nasza uczennica Antosia Zaremba z kl. Vb wraz z zespołem Pech Opole zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski w Szczecinie w kategorii duża formacja do 12 lat Disco Show, srebrny medal w kategorii duża formacja do 12 lat Disco Dance.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej informacji tutaj.

003Amelia Kałwa (VIIIa) i Wojciech Krysiak (VIIIc), uczniowie Pani Agaty Pestki, zostali finalistami Konkursu Języka Angielskiego o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół zorganizowanego przez Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr V w Opolu. Poziom tegorocznego konkursu, którego finał odbył się 26.03.2019 r., był bardzo wysoki. Uczniowie rozwiązywali testy sprawdzające znajomość materiału językowego zawartego w programie nauczania języka angielskiego w szkole podstawowej i w gimnazjum, a nawet w pierwszej klasie szkoły ponadgimnazjalnej (w zakresie słowotwórstwa i transformacji gramatycznych).

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

050W dniu 21.03.2019 po raz kolejny odbył się w naszej szkole „Szkolny Pokaz Talentów”. Uczestnicy zaprezentowali różnorodne umiejętności w kategoriach: śpiew i taniec, gra na instrumentach, kabaret oraz „stacking” (sportowe układanie kubków). Nad organizacją i przebiegiem imprezy czuwali: Rzecznik Praw Ucznia Pani Ewa Konowaluk, Opiekun Samorządu Szkolnego Pan Grzegorz Budz oraz Pani Małgorzata Wolańska – Klapan.