• 50-lecie Szkoły Podstawowej nr 1

 • Dni Niemodlina 2013

 • Wakacje z przygodą 2015

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Niemodlinie

 • „Ocalić od zapomnienia” 2015

ozdoba

            W dniach 17 i 18 grudnia po raz kolejny w naszej szkole odbył się Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Został on zorganizowany z inicjatywy Rady Rodziców. Podczas kiermaszu  sprzedawane były rękodzieła przygotowane przez uczniów wspólnie z rodzicami. Były przepiękne ozdoby świąteczne, aniołki, stroiki, kartki świąteczne, bombki, choinki i szopka. Zakupić też można było zdjęcia wykonane podczas zabawy andrzejkowej. Nie zabrakło oczywiście pachnących, pięknie ozdobionych pierników, ciasteczek oraz różnych gatunków smacznych, domowych ciast.

           Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, nauczycieli, rodziców, jak i gości odwiedzających naszą szkołę. Organizatorzy kiermaszu przyznają, iż zakończył się on ogromnym sukcesem, wszystko zostało sprzedane już do piątkowego południa! Udało nam się zebrać niemałą kwotę 3230,17 zł!

            Rada Rodzistroikców pragnie gorąco podziękować wszystkim rodzicom, którzy przyłączyli się do organizacji kiermaszu, za przekazanie cudownych ozdób świątecznych i przygotowanie fantastycznych domowych wypieków. Bardzo dziękujemy rodzicom i paniom z obsługi za pomoc w pełnieniu dyżurów podczas kiermaszu, dyrekcji szkoły i nauczycielom za pomoc w zebraniu przygotowanych ozdób a całemu personelowi technicznemu szkoły za pomoc w przygotowaniu stoisk na kiermasz i późniejszym ich porządkowaniu.

Rada Rodziców

            W poniedziałek 7 grudnia w naszej szkole miało miejsce bardzo radosne wydarzenie. Na zaproszenie Rady Rodziców uczniów odwiedził Mikołaj wraz ze swoim uroczym pomocnikiem Aniołkiem. Emocji było mnóstwo. Uczniowie klas młodszych powitali gości wspaniałymi piosenkami, klasy starsze dziękowały Mikołajowi oklaskami. Każde z dzieci zostało obdarowane słodkim upominkiem – czekoladą.

            Bardzo dziękujemy gościom za przybycie, mamom – członkiniom Rady Rodziców za pomoc „techniczną” w organizacji wizyty a dyrekcji, gronu pedagogicznemu i wszystkim pracownikom szkoły za wyrozumiałość i ciepłe przyjęcie.

            Mamy nadzieję, iż Mikołaj zawita do nas znowu za rok.

Rada Rodziców

 

 

Przewodnicząca: Aneta Prochowska

Zastępca przewodniczącej: Tomasz Hrycaj

Skarbnik: Ewa Grochowska-Budnik

Sekretarz: Katarzyna Adaszyńska
 

Członkowie:

 1. Monika Ostrowska-Matusik
 2. Dorota Mrowiec
 3. Joanna Wąchała
 4. Aleksandra Piwko-Kazimierczak
 5. Adam Hildebrand
 6. Małgorzata Krzesińska
 7. Ewelina Kultys
 8. Agnieszka Kalińska
 9. Mariusz Rosiński
 10. Halina Chodaniecka
 11. Teresa Czekańska
 12. Małgorzata Szklarska
 13. Monika Hildebrand
 14. Agnieszka Witek
 15. Katarzyna Amorgowicz

         W sobotę 30 maja 2015 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Niemodlinie odbył się II Piknik Rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców wraz z Dyrekcją i nauczycielami. Pięknie przybrana szkoła i dużo atrakcji przyciągnęło uczniów z całymi rodzinami, ale także gości z zewnątrz. Mieliśmy przyjemność gościć Zastępcę Burmistrza Niemodlina Pana Aleksandra Juszczyka, Sekretarza gminy Panią Zdzisławę Bartków, Dyrektora ZEFO Panią Małgorzatę Kochanek, Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Zbigniewa Palaka. Gościliśmy również sponsorów na których od lat możemy liczyć, a dzięki ich wsparciu finansowemu możliwe było zorganizowanie tak wielu atrakcji.
        Podczas pikniku miał miejsce pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Niemodlinie pod opieką Pani Katarzyny Drabik. Wśród atrakcji były wybory Miss i Mistera szkoły, konkurs talentów, malowanie twarzy, wiele konkursów sportowych i quizów, w których uczestniczyli uczniowie wraz z całymi rodzinami. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się strzelanie z łuku.
       W trakcie pikniku zorganizowana była również loteria fantowa, której podsumowaniem było losowanie nagród głównych (odkurzacz, naczynie do gotowania na parze, bateria łazienkowa i dwa talony do sklepu budowlanego). Na terenie szkoły można było zakupić napoje, słodycze i ciepłe posiłki, których sprzedaż miała na celu zasilenie konta Rady Rodziców.
Podczas pikniku realizowana była też ogólnopolska kampania profilaktyczna „Zachowaj trzeźwy umysł”, której celem jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych, jako alternatywy wobec wielu patologii.
        Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację imprezy za bezinteresowność, poświęcony czas i aktywne włączanie się w życie szkoły. Mamy nadzieję, że czas spędzony wspólnie z rodziną, kolegami i nauczycielami będzie źródłem integracji w środowisku szkolnym, wzmocni więzi rodzinne i będzie bodźcem dla nas do podejmowania kolejnych działań dla dobra naszych dzieci.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom.

                                       Dyrekcja i grono pedagogiczne

Rada Rodziców organizuje zabawę karnawałową!

Zabawa odbędzie się 07.02.2015 r. na sali w  SKARBISZOWICACH.
Wstęp 100 zł (od pary).
Wpłaty w sekretariacie lub u organizatorów.
Zapraszamy wszystkich lubiących dobrą zabawę.
Zaczynamy o godz. 18.00.

Organizatorzy:
Rada Rodziców