Pszczoly z Kujawskim

W czerwcu klasy IV – VI wzięły udział w akcji: „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Jest to ogólnopolski program związany z ochroną pszczół, mający na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży, że znaczenie tych owadów w przyrodzie i życiu człowieka jest nieocenione. Pszczoły stanowią bowiem bardzo ważny element w ekosystemie i bez ich prawidłowego funkcjonowania zostanie zaburzona równowaga świata przyrodniczego.

W związku z masowym wymieraniem pszczół konieczne jest promowanie pozytywnych działań, które umożliwią im rozmnażanie się, zarówno w środowisku naturalnym, jak i tym stworzonym przez człowieka.

8 dziewcząt z klasy 3b Szkoły Podstawowej nr 1 z Niemodlina wzięło udział w nagraniu teledysku do podkładu My Słowianie. Tekst został ułożony przez jedną z inicjatorek biorących udział w nagraniu. Profesjonalne nagranie ścieżki dźwiękowej umożliwił akustyk pan Piotr Sopel w studio nagrań OK Niemodlin. Po kilku próbach nakręcenia teledysku w otoczeniu wiejskiej przyrody można było powiedzieć:

Jest OK! - stwierdził realizator Maciej Jasiński - ubiegłoroczny absolwent naszej Jedynki, obecnie gimnazjalista Zespołu Szkół w Niemodlinie. Zaprezentowałyśmy się także na zakończeniu roku, aby pożegnać naukę w klasach 1-3. Nasza wychowawczyni – pani Alina Kapusta wystąpiła w roli głównej, a dziewczyny na drugim planie to:

Patrycja Pajączek
Ola Duda
Dominika Piwko
Julia Wąchała
Oliwia Litwinowicz
Sandra Warda
Oliwia Ostrowska
Kasia Dolak

Dnia 12 czerwca klasy 1a i 1c wybrały się na interesującą wycieczkę śladami prehistorycznych dinozaurów.

Wycieczka była bardzo udana, atrakcji i dobrej zabawy było co niemiara. Dzieci zmęczone ale zadowolone wróciły do domu.

Rok szkolny to dla nas nie tylko obowiązki, nauka, sprawdziany i odrabianie lekcji. Każdy z nas wie, że w trakcie 10 miesięcy przychodzi też czas na szkolne wycieczki. Jest to okazja do odpoczynku, nawiązania bliższych relacji z kolegami, wychowawcą oraz innego sposobu na zdobywanie wiedzy.

Dnia 12 czerwca 2014 r. na zaproszenie dziadków Franka, wybraliśmy się na wycieczkę do Turawy.

Turawa to wieś gminna w województwie opolskim (powiat opolski), położona na północ od Opola, nad Małą Panwią i Jeziorem Turawskim.

W wycieczce brali również udział rodzice, 4 babcie i 1 dziadek. Zatrzymaliśmy się w Ośrodku Wczasowym „Peters”. Po zjedzeniu kanapek dziadek Franka zabrał nas na spacer po okolicy. Po drodze opowiadał o miejscowości i pokazał nam duże, małe i średnie jezioro. Idąc lasem przypomnieliśmy sobie warstwy lasu, słuchaliśmy śpiewu ptaków, zwracaliśmy uwagę na napotkane oznaczenia i szlaki. Nad średnim jeziorem jest piękny i nowoczesny plac zabaw, na którym spędziliśmy trochę czasu. Po powrocie rodzice i babcie przygotowali kiełbaskę z grilla, słodkości i lody. W ośrodku graliśmy w piłkę i bawiliśmy się w różne zabawy.

Od marca wyjeżdżaliśmy na basen do Korfantowa. Pod czujnym okiem panów Rafała i Piotra uczyliśmy się pływać. Poczyniliśmy duże postępy. Poznaliśmy też wiele zabaw w wodzie.

W ostatnim dniu było podsumowanie pierwszej nauki, otrzęsiny /wrzucanie przez instruktora do wody/ oraz wesołe zabawy w wodzie.

Teraz woda nie jest już nam straszna.

Za naukę wszystkim dziękujemy.

Uczniowie kl 1b.

Za nami pierwszy rok nauki . Nauczyliśmy się czytać i pisać.
W maju zostaliśmy pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej.
Będziemy systematycznie wypożyczać książki i przestrzegać regulaminu biblioteki szkolnej.

Pierwszaki