• 50-lecie Szkoły Podstawowej nr 1

  • Dni Niemodlina 2013

  • Wakacje z przygodą 2015

  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Niemodlinie

  • „Ocalić od zapomnienia” 2015

Szkolny blog!

Masz pomysł na interesujący tekst?!
A może masz już taki gotowy tekst?
Teraz możesz się już nim pochwalić na szkolnym blogu:
kreatywne teksty blox.pl
Więcej informacji tutaj

001W dniu 24.09.2018 r. klasa 2b wybrała się z wizytą do Centrum Edukacyjnego mieszczącego się w Komendzie Miejskiej PSP Opole. Uczniowie przeżyli wspaniała przygodę, w której zaznajomili się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa pożarowego. Krok po kroku Strażacy wdrażali dzieci w sposoby zachowania się w sytuacji zagrożenia życia. Uczniowie przechodzili każde z poszczególnych stanowisk, np. nauki powiadamiania służb ratowniczych, nauki pierwszej pomocy (różne fantomy, defibrylator szkoleniowy), dot. bezpieczeństwa na drogach, zachowanie po wypadku, zabezpieczenia miejsca zdarzenia, przejazd alarmowy służb ratowniczych, tworzenia korytarza ratowniczego, dot. bezpieczeństwa w lesie, dot. zagrożeń pożarowych w mieszkaniu i zasad prawidłowego zachowania, dot. zagrożeń związanych z niesprawnymi urządzeniami grzejnymi, niedrożnymi kanałami spalinowymi, dymowymi, wentylacyjnymi, więc możliwości powstania, pożaru i zatrucia czadem, dot. zasad użycia podręcznego sprzętu gaśniczego, dot. znaków bezpieczeństwa.

Oczywiście spotkanie nie obyło się bez zabawy. Drugoklasiści mieli okazję przebrać się w mundury i hełmy strażackie. Wykazywali się znajomością pierwszej pomocy, układali znaki z rozsypanek oraz oglądali filmy edukacyjne. Na koniec dzieci miały okazję zobaczyć przemawiające do wyobraźni, pomieszczenie pokoju, które było objęte pożarem. Podczas zwiedzania pokoju w tle można było usłyszeć korespondencję strażaków, tupot butów, relację świadka pożaru oraz w oknie pojawiły się błyski podjeżdżających samochodów straży pożarnej.

Przygotowały
Katarzyna Makuch, Alina Kapusta