• 50-lecie Szkoły Podstawowej nr 1

  • Dni Niemodlina 2013

  • Wakacje z przygodą 2015

  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Niemodlinie

  • „Ocalić od zapomnienia” 2015

Szkolny blog!

Masz pomysł na interesujący tekst?!
A może masz już taki gotowy tekst?
Teraz możesz się już nim pochwalić na szkolnym blogu:
kreatywne teksty blox.pl
Więcej informacji tutaj

006W II semestrze uczniowie klasy IVa wzięli udział w programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej pt. „Bieg po zdrowie”, opracowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny. Celem programu jest opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży, pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego oraz zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

007

Zajęcia realizowane były za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku odbiorców, podstawą zajęć było stymulowanie kreatywności i aktywności. Niezwykle cenne były zajęcia z zakresu nauki asertywności. Nabyte umiejętności mogą być wykorzystane przez uczniów w przyszłości w celu uniknięcia tytoniowej inicjacji.

Marta Rostkowska