006W II semestrze uczniowie klasy IVa wzięli udział w programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej pt. „Bieg po zdrowie”, opracowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny. Celem programu jest opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży, pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego oraz zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

Zajęcia realizowane były za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku odbiorców, podstawą zajęć było stymulowanie kreatywności i aktywności. Niezwykle cenne były zajęcia z zakresu nauki asertywności. Nabyte umiejętności mogą być wykorzystane przez uczniów w przyszłości w celu uniknięcia tytoniowej inicjacji.

Marta Rostkowska