skarbonka 2018 3Nasza szkoła przystąpiła do akcji charytatywnej pt. „Jałmużna Wielkopostna”. Akcja w tym roku odbywała się pod hasłem „Dar Juniora dla Seniora” i polegała na składaniu przez okres Wielkiego Postu, ofiar pieniężnych do specjalnie przygotowanych na ten cel tekturowych skarbonek. Niewielkie kwoty zbierane przez młodzież i dzieci do skarbonek są wyrazem ich osobistej rezygnacji z drobnych przyjemności na rzecz drugiego człowieka. Poprzez akcję organizatorzy chcą uwrażliwić dzieci oraz całe rodziny na potrzeby starszych i chorych, którzy często czują się samotni, zaniedbani i niepotrzebni.
Udało nam się zebrać ponad 300zł. Zebrane w Skarbonkach środki zostaną wykorzystane przez Caritas Diecezji Opolskiej na działanie łaźni dla bezdomnych w Opolu.

Serdecznie dziękujemy uczniom za wrażliwość i chęć podzielenia się z innymi.

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas

Jalmuzna 2018 baner