MJP22 lutego 2018 roku już po raz drugi w naszej szkole w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbył się II Szkolny Konkurs Poprawności Językowej „Mistrz języka polskiego”. Turniej zorganizowany przez polonistki zgromadził 22 uczestników, którymi było dwóch reprezentantów każdej klasy II etapu edukacyjnego. Konkurs, tak jak w zeszłym roku, miał formę testu pisemnego. Test sprawdzał wiedzę i umiejętności uczniów w posługiwaniu się językiem polskim. Zadaniem uczniów było wskazanie poprawnej odpowiedzi na pytania sprawdzające wiedzę z gramatyki, ortografii, interpunkcji, środków stylistycznych oraz przysłów i związków frazeologicznych. Na test zostało przeznaczone 45 minut.

Po sprawdzeniu wszystkich kart odpowiedzi, komisja w składzie: p. Katarzyna Oleksa, p. Iwona Półtorak wyłoniła zwycięzców. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w potyczkach językowych. Do zobaczenia za rok! 🙂

WYNIKI

MISTRZ JĘZYKA POLSKIEGO Oliwia Włodarczyk (33p)

II miejsce – Milena Cempa (31p), Katarzyna Dolak (31p)