• 50-lecie Szkoły Podstawowej nr 1

  • Dni Niemodlina 2013

  • Wakacje z przygodą 2015

  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Niemodlinie

  • „Ocalić od zapomnienia” 2015

"6 grudnia - jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie. "

mikolaj

MikołajI tak też było we wtorek w naszej szkole. Od rana panował w niej świąteczny nastrój i gorączkowo wyczekiwano odwiedzin Mikołaja. Brak śniegu nie przeszkodził Świętemu i od drugiej godziny lekcyjnej na korytarzach szkolnych słychać było donośny dźwięk dzwonka i charakterystyczne zawołanie: „Ho, ho, ho”.

To Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem Aniołkiem odwiedzał dzieci w klasach i wręczał im słodkie upominki oraz prosił, aby wszyscy zawsze byli grzeczni, posłuszni rodzicom i pilnie się uczyli przez cały rok. Uczniowie naszej szkoły, aby godnie przyjąć gościa, założyli czerwone mikołajowe czapki, a w podziękowaniu za odwiedziny i podarek śpiewali piosenki lub recytowali wiersze. Radości nie było końca. Cieszyli się wszyscy – i mali i duzi.

Bardzo dziękujemy gościom za przybycie, Radzie Rodziców za pomoc „techniczną” w organizacji wizyty a dyrekcji, gronu pedagogicznemu i wszystkim pracownikom szkoły za wyrozumiałość i ciepłe przyjęcie.

A Mikołaja już dziś serdecznie zapraszamy do nas za rok!

Po więcej zdjęć zapraszamy do naszej galerii!!!