• 50-lecie Szkoły Podstawowej nr 1

  • Dni Niemodlina 2013

  • Wakacje z przygodą 2015

  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Niemodlinie

  • „Ocalić od zapomnienia” 2015

Szkolny blog!

Masz pomysł na interesujący tekst?!
A może masz już taki gotowy tekst?
Teraz możesz się już nim pochwalić na szkolnym blogu:
kreatywne teksty blox.pl
Więcej informacji tutaj

1

W styczniu 2016 roku nasza szkoła przystąpiła do programu Szkolne Kasy Oszczędności PKO, który jest największym, najstarszym i najbardziej rozpoznawalnym programem edukacji finansowej w Polsce.

Uczestniczą w nim uczniowie szkół podstawowych w wieku 5-13 lat. Uczniowie czerpią z uczestnictwa w SKO praktyczną wiedzę o finansach i ekonomii.

 

Dzięki SKO najmłodsi uczą się zasad oszczędzania zarówno w teorii, jak i w praktyce. Czerpią również realne zyski z lokowania swoich środków na indywidualnych kontach w PKO Banku Polskim, które wzorowane są na rachunkach ich rodziców. Uczą się przedsiębiorczości oraz zyskują niezbędne do radzenia sobie w dorosłym życiu umiejętności.

Dzięki atrakcyjnemu oprocentowaniu dzieci czerpią zyski z oszczędzania. Tygodniowa kapitalizacja odsetek sprawia, że widzą, jak zwiększają się zgromadzone przez nich środki.

SKO to również konkursy dla szkół i dla uczniów. W każdym roku szkolnym laureaci otrzymują liczne nagrody w postaci środków pieniężnych, sprzętu multimedialnego, voucherów, gier, maskotek i gadżetów dla dzieci.

Opiekunami SKO są Katarzyna Grębowiec oraz Krystyna Lasman-Piwko,
które udzielą wszelkich informacji.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.

2