• 50-lecie Szkoły Podstawowej nr 1

  • Dni Niemodlina 2013

  • Wakacje z przygodą 2015

  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Niemodlinie

  • „Ocalić od zapomnienia” 2015

Szkolny blog!

Masz pomysł na interesujący tekst?!
A może masz już taki gotowy tekst?
Teraz możesz się już nim pochwalić na szkolnym blogu:
kreatywne teksty blox.pl
Więcej informacji tutaj

0326 marca w naszej szkole miało miejsce szczególne wydarzenie: XIII Międzyszkolny Konkurs Poezji Marcina Makucha.

W konkursie wzięło udział szesnastu uczestników, ocenianych w dwóch kategoriach: szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Przyjechali do nas poloniści wraz przygotowanymi przez siebie uczniami ze szkół podstawowych w: Graczach, Rogach, nr 2 w Niemodlinie, Łambinowicach, a także z Gimnazjum przy Zespole Szkół w Niemodlinie i Gimnazjum w Dąbrowie, Gimnazjum w Graczach oraz Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół w Niemodlinie.

Recytacji wysłuchali nasi goście: Pani Józefa Makuch (Mama Marcina), siostra Katarzyna Makuch (rozpoczynająca konkurs); Burmistrz Niemodlina Pani Dorota Koncewicz; Dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Jadwiga Kutyła; Pan Mariusz Nieckarz; Dyrektorzy i nauczyciele szkół z gminy Niemodlin, Łambinowice i Dąbrowa, przyjaciele Marcina oraz uczniowie naszej szkoły.

Uczestnicy mieli niełatwe zadanie. Recytowali z pamięci po jednym wierszu Marcina Makucha. Wczucie się w dojrzałe, egzystencjalne przemyślenia autora wymagało od młodych ludzi nie lada wysiłku. Jednak wszyscy uczestnicy perfekcyjnie przygotowali się do swojego zadania, a komisja konkursowa tworzona przez poetkę Panią Ewę Maj-Szczygielską - przewodniczącą oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki w Niemodlinie - Panią Jadwigę Kutyłę, podkreślała wysoki poziom wystąpień recytatorskich.

Spotkanie poetyckie uświetnił swoim występem Szkolny Zespół Muzyczny, składający się z uzdolnionych wokalnie uczniów naszej szkoły, kierowanych przez Panią Monikę Ostrowską – Matusik (nauczyciela muzyki SP nr 1 w Niemodlinie). Świadomie dobrany program muzyczny rozpoczęty utworem Marka Grechuty „Ocalić od zapomnienia” dbał o nostalgiczną atmosferę spotkania poetyckiego.

Po trudnych obradach, przebiegających przy miłych dla ucha dźwiękach, nagrody przyznano:

w kategorii: szkół podstawowych
I miejsce
: Hannie Basowskiej (ze SP nr 1 w Niemodlinie)
II miejsce: Aleksandrze Palak (ze SP nr 1 w Niemodlinie)
III miejsce: Michałowi Bagińskiemu (ze SP w Łambinowicach)

* * *

w kategorii: szkół ponadpodstawowych
I miejsce
: Karolinie Janiak (z LO w Niemodlinie)
II miejsce: Sarze Chrobot (z Gimnazjum Graczach)
III miejsce: Wiktorii Karakule (z Gimnazjum w Dąbrowie Niemodlińskiej)

* * *

Wyróżnienia:
Aleksandrze Kutyle (ze SP nr 2 w Niemodlinie),
Zuzannie Derze (ze SP w Rogach).

Wyróżnienie dla najmłodszego uczestnika konkursu otrzymała: Anna Pindel (SP Gracze).

Nagrodę Grand Prix wręczonoKamilowi Kilianowi (SP Gracze).

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy.

Bardzo dziękujemy naszym wieloletnim sponsorom, którzy ufundowali nagrody dla uczestników:
- Burmistrz Niemodlina Pani Dorocie Koncewicz,
- Staroście Opolskiemu Panu Henrykowi Lakwie,
- Prezesowi PSS Niemodlin Panu Janowi Oleksie,
- Radzie Rodziców SP nr 1 w Niemodlinie,
- Panu Mariuszowi Nieckarzowi.

„Są ludzie i słowa, których się nie zapomina”. Dlatego właśnie autor dwóch tomików poezji „Cztery głosy” i „Łza zapomniana” na zawsze zapisze się w naszej pamięci jako wyjątkowy absolwent SP nr 1 w Niemodlinie. Jako pracownicy, znajomi i przyjaciele, pragniemy organizować w naszej szkole coroczne spotkania poetyckie poświęcone temu wielkiemu – małemu człowiekowi - Marcinowi Makuchowi. Dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku.

Organizatorzy:
p. Iwona Półtorak
p. Mariusz i Ewa Konowalukowie
p. Monika Ostrowska – Matusik
p. Alicja Chmielewska

 

Po więcej zdjęć zapraszamy do naszej galerii!!!