• 50-lecie Szkoły Podstawowej nr 1

  • Dni Niemodlina 2013

  • Wakacje z przygodą 2015

  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Niemodlinie

  • „Ocalić od zapomnienia” 2015

Szkolny blog!

Masz pomysł na interesujący tekst?!
A może masz już taki gotowy tekst?
Teraz możesz się już nim pochwalić na szkolnym blogu:
kreatywne teksty blox.pl
Więcej informacji tutaj

 W sąsiedztwie naszej szkoły powstał kompleks boisk zbudowany w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012". Jego uroczyste otwarcie nastąpiło w dniu 30 XII 2009r. Obiekt został wybudowany w rekordowym czasie - sześciu miesięcy i kosztował 1.550.000 złotych. Inwestycja sfinansowana została z budżetu Gminy Niemodlin, budżetu państwa oraz z budżetu Samorządu Województwa Opolskiego. Jest to pierwszy tego typu obiekt całkowicie wykonany i oddany do użytku w województwie opolskim.

Kompleks zlokalizowany jest przy naszej szkole, ale będzie służył wszystkim mieszkańcom. Jest tu boisko do piłki nożnej o wymiarach 30x62 metry pokrytego nawierzchnią ze sztucznej trawy oraz boisko wielofunkcyjne do gier zespołowych - piłki koszykowej i siatkowej i tenisa. Zaplecze dla boisk stanowi budynek socjalny, w którym znajdują się szatnie, natryski i toalety. Kompleks jest całkowicie ogrodzony i oświetlony, co umożliwia korzystanie z niego do późnych godzin wieczornych.

Prace zostały wykonane przez Konsorcjum firm: Firma Instalacji Sanitarnej POLAN Sp. z o.o z Praszki oraz ACTIVA Longin Witkowski z Łodzi.

Uroczystość otwarcia odbyła się z udziałem zaproszonych gości Wiceministra Ministerstwa Infrastruktury - Pana Tadeusza Jarmuziewicza, Wojewody Opolskiego - Pana Ryszarda Wilczyńskiego, Wicemarszałka Województwa Opolskiego - Pani Teresy Karol. W uroczystości wzięli udział również Starosta OpolskiHenryk Lakwa, Burmistrz Miasta Niemodlin - Pan Mirosław Stankiewicz, ks. proboszcz - Jerzy Chyłek oraz Radni Rady Miejskiej w Niemodlinie z Panem Przewodniczącym – Janem Oleksą na czele, a także mieszkańcy, uczniowie i ich rodzice.

Goście dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi, przekazali również sprzęt piłkarski dla dzieci i młodzieży.
Po uroczystym otwarciu zaproszeni goście oraz niemodlińska młodzież w konkursie rzutów karnych sprawdzili jakość i wykonanie nawierzchni nowych boisk.

- Przed większością chorób najłatwiej uciec na własnych nogach - przekonywał Tadeusz Jarmuziewicz, Wiceminister Infrastruktury, opolski poseł PO. Przedstawił w ten sposób jeden z głównych celów programu "Boisko w każdej gminie - Orlik 2012".

Obok Orlika powstała pełnowymiarowa hala sportowa. W jej skład wchodzą: duże boisko do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki, tenisa ziemnego, siłownia, klub fitness, gabinet rehabilitacji, duże szatnie z natryskami, pomieszczenia dla niepełnosprawnych i widownia na 250 miejsc. Na zewnątrz powstał nowy parking. Inwestycja pochłonęła 6 milionów złotych, z czego 60% pochodzi z unijnej dotacji. Na jej wybudowanie gmina musiała zaciągnąć kredyt, ale jak oceniają włodarze – było warto, tym bardziej, że nowoczesna hala będzie służyć wszystkim mieszkańcom Niemodlina i sąsiednich miejscowości. Budowa hali przebiegała sprawnie i terminowo. Oddanie obiektu do użytku nastąpiło podczas Gminnych Obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Galeria: