Uczniowie klas 5b i 6a wraz z wychowawcami p. Alicją Chmielewską i p. Lucyną Jankowską oraz opiekunami p. Dagmarą Sarną i p. Renatą Mainką uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

W naszej szkole 24 kwietnia 2018r. odbył się V Dekanalny Konkurs Recytatorski ks. Jana Twardowskiego przygotowany i przeprowadzony przez Marię Kotwicę i Barbarę Świątek. W konkursie startowało 9. uczestników z klas I-III. Uczniowie chętnie podjęli się interpretacji tych niełatwych wierszy, które zostały zaprezentowane na wysokim poziomie, więc jury miało trudne zadanie, aby wyłonić dwie osoby, które awansują do kolejnego etapu. Pierwsze miejsce zajęła Hanna Basowska z kl. 3b, natomiast drugie miejsce jury przyznało Zofii Wąchale również z kl. 3b. Te dwie osoby będą reprezentowały naszą szkołę na etapie międzyszkolnym. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a szczególne gratulacje składamy zwyciężczyniom i życzymy powodzenia na dalszym etapie.

Barbara Świątek

008W czwartek, 26 kwietnia w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komprachcicach odbyło się VI Integracyjne Spotkanie Korczakowskie zorganizowane przez Szkołę Podstawową w Polskiej Nowej Wsi. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas siódmych: Dominika Piwko, Natalia Basztabin oraz Patrycja Rutowicz. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Korczakiada”. Organizatorzy przygotowali dwujęzyczną, krótką formę teatralną pt. „Konferencja prasowa z Januszem Korczakiem”. Po przedstawieniu uczestnicy wszystkich szkół zostali podzieleni na grupy, w których współpracowali. Pierwszym etapem rozgrywek był konkurs wiedzy o Korczaku, czyli „Awantura o Korczaka”, drugi etap polegał na przygotowaniu formy upamiętnienia Korczaka.

00311 kwietnia uczniowie klasy VII a uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, na zaproszenie posła na sejm pana Tomasza Kostusia.

Zwiedzanie gmachu sejmu poprzedziło spotkanie z panem posłem, który opowiedział o pracy parlamentarzysty. Następnie z przewodnikiem, który przedstawił historię polskiego parlamentaryzmu, zwiedziliśmy budynek sejmu i przysłuchiwaliśmy się obradom.

008"Gościu, siądź pod mym liściem, a odpocznij sobie..."

Tak wieszcz pisał o drzewie, które w swojej mowie zapraszało swym cieniem, muzyką pszczół, ptaków... Lipa to odwieczny symbol Polski i Polaków. Dziś, by niepodległość ojczyzny świętować sto lip na stulecie chcemy podarować! Gospodarze miasta i mieszkańcy mali tak oto ideę zapoczątkowali.

/tekst p. Grażyny Pauter/