kreatywnetekstyjedynki.blox.pl

014Na rekreacyjną wycieczkę na lodowisko i kręgle - klasy Va i Vb - wybrały się 7 lutego, pod opieką wychowawczyń: p. K. Oleksy i p. A. Chmielewskiej oraz nauczyciela w-f p. M. Wolańskiej-Klapan.

Celem wyjazdu było propagowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia, zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowań oraz trenowanie umiejętności kulturalnego zachowania w grupie rówieśniczej.

Uczniowie z klas VI i VII uczestniczyli w programie edukacyjnym „LUBELLA INSPIRUJE I EDUKUJE”.

Głównym założeniem programu było wypracowanie wśród uczniów prawidłowych nawyków żywieniowych z uwzględnieniem konieczności codziennego spożywania produktów zbożowych oraz ich pozytywnego wpływu na organizm człowieka. Dodatkowo uczestnicy zajęć doskonalili umiejętność rozpoznawania gatunków zbóż.
Za udział w programie szkoła otrzymała certyfikat.

Małgorzata Królikowska

001Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych chwil, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.

Babcia, Babunia, Babusia, Dziadek, Dziadziuś – to znaczy ciepło, dobroć i najpiękniejsze uczucia. Są oni sercem domu. Zawsze mają dla nas czas, uśmiech i dobre słowo, chociaż bywają zmęczeni i bardzo zapracowani. Niczego nie odmawiają.

„Kto pracuje w hełmie, pnie się po drabinie,
kiedy syczy ogień i gdy woda płynie”

W czwartek 11 stycznia 2018r. do naszej szkoły przybyli przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodźcu - Pan Sławomir Seweryn – prezes OSP w Grodźcu (tata ucznia klasy IIId Alana🙂) oraz Pan Jakub Zawadzki – strażak. Panowie przyjęli zaproszenie uczniów i wychowawcy klasy IIId, swoją obecnością wzbudzili wielki entuzjazm wśród dzieci. Podczas spotkania, w którym uczestniczyli również uczniowie klasy IIIc dzieci dowiedziały się, iż poza gaszeniem pożarów strażacy jeżdżą również do wypadków drogowych i pomagają poszkodowanym. Udzielają pomocy w katastrofach i klęskach żywiołowych oraz ratują ludzi, gdy zagraża im niebezpieczeństwo.

image001Jak tradycja stara każe
w domu, w sklepie, szkole, biurze.
Wszędzie pączek dziś króluje,
każdy chętnie go smakuje.

"Poczta Pączkowa" zorganizowana przez Szkolne Koło Przedsiębiorczości zawitała do naszej szkoły. Filip, Konrad i Piotrek pędzili ile sił w nogach aby na czas dotrzeć z pączkami.

Wszystkie diety dziś na boku, Tłusty Czwartek jest raz w roku.

„Dzisiaj w Betlejem, dzisiaj w Betlejem wesoła nowina…” – tę radosną nowinę głoszą ludzie od ponad dwóch tysięcy lat. W tym roku uczniowie klasy 3D przedstawili w naszej szkole oraz w kościele parafialnym w Niemodlinie biblijną prawdę o Bożym Narodzeniu. Nasi młodzi aktorzy w pięknych słowach oraz w śpiewie kolęd opowiedzieli o wielkiej miłości Boga do ludzi uobecnionej w tym „Maleńkim Dziecięciu”. Zwieńczeniem spotkania były noworoczne życzenia. Życzyliśmy sobie dobroci i miłości w nas samych: zgody, przebaczenia, szacunku i życzliwości.