Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w "Festiwalu Eksperymentów i Doświadczeń", które było zakończeniem projektu MŁODZI ODKRYWCY SEKREATÓW NAUKI.

W ramach Festiwalu uczniowie uczestniczyli w pokazach dydaktycznych:

• Świat kreatywny
  • Świat robotów
  • Wirtualny świat
  • Świat energii

oraz w niezaponianym widowisku laserowo-mulltimedialnym!

035W dniu 28 lutego 2018 r. kolejna grupa uczniów z klasy II uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych w Filharmonii Opolskiej w ramach projektu Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki.

W pierwszej części zajęć odbyły się improwizacje muzyczne. Uczniowie dyskutowali na temat różnych instrumentów oraz próbowali swoich sił grając min. na gitarze, bębnie czy puzonie.

Podczas kolejnych zajęć uczniowie poznawali muzykę w matematyce. Pracując w grupach rozwiązywali muzyczne Sudoku oraz domino składające się z nut i znaków muzycznych.

066W dniach 13-14 lutego 2018 r. uczniowie klas VII, VI i V, w dwóch grupach, uczestniczyli w zajęciach w Filharmonii Opolskiej zorganizowanych w ramach projektu Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki. Zajęcia były bardzo ciekawe, składały się z czterech etapów. Na pierwszych zajęciach uczniowie mogli pogłębić swoje wiadomości dotyczące instrumentów muzycznych, spróbować zagrać na interesujących ich instrumentach, wystukać na bębenku podany rytm. Drugie zajęcia, to zajęcia ruchowe, na których należało przede wszystkim wsłuchać się w polecenia prowadzącego, by wykonywać poprawnie polecenia. Trzecie zajęcia polegały na ukazaniu związku między muzyką a matematyką. Uczniowie wykorzystywali wartości poszczególnych nut do rozwiązywania zadań, uzupełniali Sudoku, w którym zamiast cyfr występowały nuty i inne znaki muzyczne, grali w grupach w domino, które również zawierało znaki muzyczne. Czwarte i ostatnie zajęcia prowadzone były w sali koncertowej. Wybrani uczniowie mogli wypróbować swoje umiejętności w dyrygowaniu trio złożonego ze skrzypiec, altówki i wiolonczeli lub duetu skrzypce-klarnet. Na koniec zespół zagrał kilka utworów.

05512 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnych warsztatach w ramach projektu Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki. Tym razem odwiedziliśmy Gospodarstwo Edukacyjne "Gościnna Zagroda" w Przysieczy. Celem wyjazdu było bliższe poznanie wielu gatunków i zwyczajów zwierząt oraz zagrożeń wynikających z nieodpowiedniego ich traktowania. Wspaniałą atmosferę tworzyli właściciele gospodarstwa Państwo Lipińscy. Przygotowali wiele ciekawych atrakcji. Oprócz zwiedzania gospodarstwa widzieliśmy jak karmi się zwierzęta, poznawaliśmy sposoby pielęgnacji zwierząt oraz dowiedzieliśmy się, że każde z nich potrzebuje odpowiednich warunków do hodowli. Wielkim przeżyciem była wspaniała wycieczka wozem taborowym do lasu. Mimo tylu atrakcji nikt nie ominął placu zabaw z basztami i fosą. Ta lekcja przyrody długo pozostanie nam w pamięci.

Ewa Konowaluk

1Uczniowie z klasy VI a i VI c, uczestniczący od kwietnia do czerwca w zajęciach realizowanych w ramach projektu Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki prowadzonych przez panią Agatę Pestkę, skutecznie kształtowali umiejętności komunikacyjne w języku angielskim.

Na początku dzieci bawiły się i uczyły korzystając z gier planszowych w języku angielskim, a następnie w obrębie mniejszych grup tworzyły własne – uczące, bądź utrwalające gramatykę, słownictwo i wiedzę z zakresu kulturoznawstwa. Następnie uczniowie grając w swoje gry, a także w te opracowane przez inne grupy, dobrze się bawili i poszerzali swoją wiedzę (instrukcje do gier także były w języku angielskim).

SN logo

00525 stycznia 2017 roku uczniowie klas V i VI uczestniczyli w zajęciach na Uniwersytecie Opolskim zorganizowanych w ramach projektu "Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki" i tak rozpoczęli zajęcia wyjazdowe w naszej szkole.

Zajęcia odbywały się w budynku głównym Uniwersytetu Opolskiego przy ulicy Oleskiej, początkowo w Auli A, następnie w wyznaczonych laboratoriach. Celem zajęć było stworzenie warunków dla nauczania na metodzie eksperymentu w miejscach edukacji bezpośredniej poprzez pokazy na uczelni wyższej.