kreatywnetekstyjedynki.blox.pl

066W dniach 13-14 lutego 2018 r. uczniowie klas VII, VI i V, w dwóch grupach, uczestniczyli w zajęciach w Filharmonii Opolskiej zorganizowanych w ramach projektu Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki. Zajęcia były bardzo ciekawe, składały się z czterech etapów. Na pierwszych zajęciach uczniowie mogli pogłębić swoje wiadomości dotyczące instrumentów muzycznych, spróbować zagrać na interesujących ich instrumentach, wystukać na bębenku podany rytm. Drugie zajęcia, to zajęcia ruchowe, na których należało przede wszystkim wsłuchać się w polecenia prowadzącego, by wykonywać poprawnie polecenia. Trzecie zajęcia polegały na ukazaniu związku między muzyką a matematyką. Uczniowie wykorzystywali wartości poszczególnych nut do rozwiązywania zadań, uzupełniali Sudoku, w którym zamiast cyfr występowały nuty i inne znaki muzyczne, grali w grupach w domino, które również zawierało znaki muzyczne. Czwarte i ostatnie zajęcia prowadzone były w sali koncertowej. Wybrani uczniowie mogli wypróbować swoje umiejętności w dyrygowaniu trio złożonego ze skrzypiec, altówki i wiolonczeli lub duetu skrzypce-klarnet. Na koniec zespół zagrał kilka utworów.

05512 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnych warsztatach w ramach projektu Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki. Tym razem odwiedziliśmy Gospodarstwo Edukacyjne "Gościnna Zagroda" w Przysieczy. Celem wyjazdu było bliższe poznanie wielu gatunków i zwyczajów zwierząt oraz zagrożeń wynikających z nieodpowiedniego ich traktowania. Wspaniałą atmosferę tworzyli właściciele gospodarstwa Państwo Lipińscy. Przygotowali wiele ciekawych atrakcji. Oprócz zwiedzania gospodarstwa widzieliśmy jak karmi się zwierzęta, poznawaliśmy sposoby pielęgnacji zwierząt oraz dowiedzieliśmy się, że każde z nich potrzebuje odpowiednich warunków do hodowli. Wielkim przeżyciem była wspaniała wycieczka wozem taborowym do lasu. Mimo tylu atrakcji nikt nie ominął placu zabaw z basztami i fosą. Ta lekcja przyrody długo pozostanie nam w pamięci.

Ewa Konowaluk

1Uczniowie z klasy VI a i VI c, uczestniczący od kwietnia do czerwca w zajęciach realizowanych w ramach projektu Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki prowadzonych przez panią Agatę Pestkę, skutecznie kształtowali umiejętności komunikacyjne w języku angielskim.

Na początku dzieci bawiły się i uczyły korzystając z gier planszowych w języku angielskim, a następnie w obrębie mniejszych grup tworzyły własne – uczące, bądź utrwalające gramatykę, słownictwo i wiedzę z zakresu kulturoznawstwa. Następnie uczniowie grając w swoje gry, a także w te opracowane przez inne grupy, dobrze się bawili i poszerzali swoją wiedzę (instrukcje do gier także były w języku angielskim).

SN logo

00525 stycznia 2017 roku uczniowie klas V i VI uczestniczyli w zajęciach na Uniwersytecie Opolskim zorganizowanych w ramach projektu "Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki" i tak rozpoczęli zajęcia wyjazdowe w naszej szkole.

Zajęcia odbywały się w budynku głównym Uniwersytetu Opolskiego przy ulicy Oleskiej, początkowo w Auli A, następnie w wyznaczonych laboratoriach. Celem zajęć było stworzenie warunków dla nauczania na metodzie eksperymentu w miejscach edukacji bezpośredniej poprzez pokazy na uczelni wyższej.

SN logo

Na 25.01.2017 r. zaplanowano wyjazd uczniów naszej szkoły na Uniwersytet Opolski w ramach projektu "Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki".

Zajęcia odbywać się będą w budynku uniwersyteckim przy ulicy Oleskiej w Opolu, w godzinach od 8.00 do ok. 14.00 i będą miały postać aktywnego wykładu (łącznie dla wszystkich uczestników) oraz ćwiczeń w mniejszych grupach.

W przerwie między zajęciami przewidziano ciepły posiłek dla uczniów.

Zajęcia skierowane są do uczniów klas 5, których rodzice podpisali stosowne zgody i deklaracje uczestnictwa dzieci w projekcie.

Okres realizacji projektu: od 01.08.2016 r. do 31.07.2018 r.

Strona internetowa projektu – http://sn.rzpwe.opolskie.pl