„Mądrym być- to wielka rzecz
Ale dobrym – jeszcze większa”
Marcin Makuch

Podsumowanie akcji charytatywnej „Piórniki dla Afryki”

Przedświąteczne dni to szczególny czas czynienia dobra wokół.
Nasza szkoła włączyła się, między innymi, w akcję „Piórniki dla Afryki”.
Celem przedsięwzięcia była konkretna pomoc dzieciom w Kamerunie. Dzięki wielkiej życzliwości uczniów, rodziców oraz wielu pracowników szkoły zebraliśmy dużą ilość przyborów szkolnych, potrzebnych w tym biednym kraju.
/Gdy dary dotrą na miejsce, otrzymamy zdjęcia z finału akcji./

001Warszawa od lat gości miliony turystów. W tym roku szkolnym, 19 i 20 czerwca 2017 r., gościła także uczniów z klas VI a i VI b razem z paniami Agatą Pestką, Kazimierą Bywalec, Dagmarą Sarną i Anną Zynder. Zwiedzanie naszej stolicy rozpoczęliśmy od spaceru po Starym Mieście, gdzie zobaczyliśmy m.in. Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Barbakan i Rynek. Następnie mogliśmy być świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza i posłuchać muzyki klasycznej zasiadając na jednej z ławeczek umiejscowionej w nieopodal znajdującym się parku. Mieliśmy także w programie zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego – miejsca wyrazu hołdu warszawiaków wobec tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę. Na zakończenie dnia zaproszono nas na taras widokowy umieszczony na XXX - piętrze Pałacu Nauki i Kultury. Wieczorem przywitała nas obsługa bardzo ładnego hotelu serwująca pyszne posiłki.

0018 czerwca br. odbyła się szkolna wycieczka do ZOO Safari w Czechach. Głównym punktem naszej wycieczki była miejscowość o nazwie Dvůr Králové. Tam odwiedziliśmy miejscowe ZOO, które ma największą kolekcję zwierząt afrykańskich w Europie. W wyjeździe wzięły udział klasy 4b, 4c, część klasy 6c i 4a oraz dziewczyny z kółka dziennikarskiego, które pod opieką pań Katarzyny Oleksa, Gabrieli Bartków, Sylwii Wajdy, Agnieszki Dudy oraz p. Chodanieckiej i p. Miklaszewskiej mogły bezpiecznie acz bardzo przyjemnie spędzić dzień wśród dzikich zwierząt.

013Pod takim hasłem 9 VI 2017 r. odbył się Pierwszy Piknik Rodzinny uczniów i rodziców klasy I. Okazja była wyjątkowa: 26 maja wszystkie mamy obchodziły swoje święto, 23 czerwca, swój dzień będą świętowali tatusiowie, a 1 czerwca swoje święto miały dzieci. Pierwszym Piknikiem Rodzinnym uczczono więc wszystkie uroczystości, „bo najważniejsza jest Rodzina”.

011Klasa 1 odwiedziła lecznicę zwierząt w Niemodlinie. Pan weterynarz Mateusz Stankiewicz opowiadał o swojej pracy oraz o pomieszczeniach znajdujących się w lecznicy. Przekazał cenne informacje dotyczące tego, jakie obowiązki należą do właścicieli zwierząt, w jaki sposób należy dbać o swoje zwierzęta, czym karmić, dlaczego należy szczepić zwierzęta, dlaczego nie wolno dotykać zwierząt na ulicy oraz ich porzucać. Opowiedział również o przyjaźni człowieka ze zwierzętami.

001Na początku czerwca uczestniczyliśmy w akcji szkolnej i klasowej Tydzień głośnego czytania. Zapoznaliśmy się z fragmentami książki Janusza Korczaka Król Maciuś I. W klasie zaproszeni rodzice czytali nam lektury klasy 1: "Czarna owieczka, "Jak Wojtek został strażakiem", "Pilot i ja". Poznaliśmy przygody różnych bohaterów.

Były to bardzo ciekawe spotkania z książką.

Pierwszaki