kreatywnetekstyjedynki.blox.pl

003Dnia 22.06.2016 roku na zamku książęcym w Niemodlinie odbył się III Szkolny Piknik Rodzinny – „Powrót do średniowiecza” realizowany w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. W Pikniku uczestniczyli uczniowie naszej szkoły i ich rodzice, zaproszeni goście oraz sponsorzy, na których zawsze możemy liczyć. Dużym atutem wydarzenia było miejsce, w którym piknik został zorganizowany – zamek książęcy – największy niemodliński zabytek podniósł atrakcyjność wydarzenia.

sarnaW ramach realizacji ogólnopolskiego projektu „O bioróżnorodności dla przyszłości – czyli jak uczyć, że sarna nie jest żoną jelenia”, rozpoczęliśmy współpracę z Kołem Łowieckim nr 4 „Knieja” w Opolu.

Pierwszym etapem naszej współpracy był udział uczniów z klas IV w prelekcji z zakresu łowiectwa, połączonej z pokazem myśliwskim. Autorem wykładu był przedstawiciel Koła – pan Bronisław Letki. W dalszej kolejności uczniowie wybiorą się na wycieczkę do lasu, gdzie będą obserwować jego mieszkańców oraz zależności, jakimi są one powiązane.

Małgorzata Królikowska

Po zdjęcia z tego spotkania zapraszamy do naszej galerii!

Klasa VI B wykonała projekty na wystawę szkolną pod hasłem „The Description and Depiction”. Uczniowie przygotowali opisy w języku angielskim wraz z makietą, przedstawiającą wybrany przedmiot: robota przyszłości, element środowiska naturalnego lub jeden z zabytków Opolszczyzny. Najbardziej pomysłowe prace zostały zaprezentowane na korytarzu szkolnym. Dodatkowo zorganizowano konkurs z nagrodami.

Komisja konkursowa w składzie:
przewodnicząca komisji:
pani Anna Ciszewska
członkowie komisji: panie Monika Ostrowska-Matusik oraz Agnieszka Kalicińska
podjęła decyzję o przyznaniu następujących miejsc w konkursie:

Naszą wycieczkę połączyliśmy ze zwiedzaniem i zabawą. Uczniowie klasy 1b i 2b wyruszyli na Górę św. Anny, by zwiedzić Bazylikę pod wezwaniem św. Anny wraz z Rajskim Placem. Byliśmy pod Pomnikiem Czynu Powstańczego oraz zwiedziliśmy amfiteatr. Przeszliśmy ścieżką dydaktyczną do dawnego kamieniołomu nefelinitów. Kolejnym etapem wycieczki była Olszowa, gdzie zwiedzaliśmy Park Miniatur Sakralnych. Tak daleko, a tak blisko: byliśmy pod Watykanem, koło Katedry Notre Dame czy na Jasnej Górze. Po tej porcji wiedzy przyszedł czas na zabawę, zarówno w sali zabaw, jak i w parku linowym. Tam moglibyśmy być do wieczora, ale przyszedł czas powrotu. Niejeden z nas wróci tu z rodzicami.

Z okazji Dnia Mamy i Taty klasy IA i IV B przygotowały dla swoich rodziców autorskie przedstawienie pt. „O uciekającym czasie”. Młodzi aktorzy szkolili swój warsztat pod kierunkiem wychowawczyń p. Grażyny Pauter i Karoliny Słociak. Pięcioro uczniów podjęło się dodatkowego zadania - „ożywienia” kukiełek. Wanessa Krawczyk, z klasy IV B, wystąpiła w podwójnej roli. Oprócz pracy z lalką, wyobrażającą mamę głównego bohatera, wcieliła się w postać leśnej czarownicy i przekazała widzom zdanie podsumowujące całą opowieść. Należy szanować każdą chwilę, cieszyć się nią i cenić to co mamy.

bukiet

„Przytulić się do taty,
przytulić się do mamy,
najpewniejszy to ratunek i pociecha,
przytulić się do mamy,
przytulić się do taty
i już smutek, już zmartwienie
w mig ucieka!”

Komu powierzamy nasze troski, zmartwienia, nasze radości i smutki? Do kogo możemy się przytulić, komu pożalić się i pochwalić? To ONI, nasi KOCHANI RODZICE. Oni nas rozumieją, pocieszają, a czasami też zganią. Z nimi czujemy się bezpiecznie i dlatego chcieliśmy im podziękować za wszystko. Naszym mamom i tatusiom zadedykowaliśmy wiersze, piosenki i tańce. Z okazji święta MAMY i TATY życzymy im wszystkiego, co najlepsze, by mieli jak najmniej trosk i by każdy dzień był radosny i szczęśliwy.

oprac. Barbara Świątek
wych. kl.1b