W Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej ‘You can sing’ organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową w Łambinowicach 11 maja 2018 r. zaprezentowały się uczennice z naszej szkoły. Uczta muzyczno – językowa była na bardzo wysokim poziomie. Wśród licznych solistek i solistów swoje umiejętności zaprezentowały Wiktoria Burzec, Julia Wąchała i Dominika Piwko. Wiktoria Burzec wyśpiewała III miejsce w tej kategorii. Natomiast zespół ‘HAPPY GIRLS’ Monika Bober, Maria Oleksy, Milena Syta, Wiktoria Burzec, Martyna Wojciechowska – zajął II miejsce w kategorii zespoły. Na zakończenie całej imprezy Marek Kryjom i Dawid Bałabuch zaszczycili wszystkich wspólnym występem.

Agata Pestka

Dnia 23 kwietnia 2018 roku w Nysie odbyły się eliminacje wojewódzkie organizowane w ramach cyklu turniejów pod nazwą Memoriał Andrzeja Grubby.

Memoriał Andrzeja Grubby to najważniejsza impreza dla młodych tenisistów. Przesłaniem imprezy jest uczczenie pamięci Tego wybitnego polskiego sportowca oraz promowanie wartości etycznych i edukacyjnych, a zwłaszcza idei fair play, które charakteryzowały Jego karierę sportową.

Dnia 13.03 na hali OSiR w Niemodlinie odbył się jeden z czterech półfinałów województwa w 2 ognie chłopców. Nasz zespół pokonał szkoły PSP 2 Kluczbork, PSP Sternalice i PSP Łany zajmujemy 1 miejsce i awansujemy do finału, gdzie będziemy walczyć o medal Szkolnego Związku Sportowego dnia 23.03. w Karłowicach.

006Dnia 15.03. w Prudniku dobył się Finał województwa w mini koszykówce. Udział wieli: SP 1 w Niemodlinie, PSP nr 4 w Prudniku, PSP nr 2 w Opolu oraz PSP Strojec. Nasza szkoła nie miała sobie równych odnieśliśmy 3 pewne zwycięstwa i zostajemy Mistrzami Województwa Opolskiego w mini koszykówce chłopców.

Skład zespołu to:
Bartosz Szklarski, Dominik Dura, Nikodem Nawrocki, Marcin Miklaszewski, Kacper Pieniacha, Patryk Czop, Kacper Makarewicz, Ryszard Przybylski, Łukasz Chodaniecki, Kacper Litwinowicz, Jakub Król, Mateusz Walkowicz oraz wspierał nas swoim dopingiem kontuzjowany Konrad Litwin, który złamał nogę w półfinale województwa.

Dnia 07.03 odbył się Finał Powiatu w „Dwa Ognie” dziewcząt i chłopców. Nasze zespoły zaprezentowały bardzo dobrą postawę, dziewczynki zajęły IV miejsce a chłopcy I awansując do Półfinału Województwa, który odbędzie się 13.03 w hali OSiR Niemodlin

Dnia 1.03 w hali OSiR Niemodlin odbył się półfinał województwa w mini koszykówce chłopców nasz zespół zdobył 1. miejsce i będzie reprezentował szkołę w finale, który odbędzie się 15.03 w Prudniku.