Obchody Roku Korczakowskiego – Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Januszu Korczaku „Śladami Korczaka”

Pierwsze spotkanie przedstawicieli uczniów z obu szkół miało miejsce 11 grudnia 2012 r. w ramach Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Januszu Korczaku. W konkursie tym zaprzyjaźniona szkoła zajęła I miejsce.

VII Międzyszkolny Konkurs Poezji Marcina Makucha „Ocalić od zapomnienia”  - Marcin – Bartkowi

Drugie spotkanie uczniów ze Szkoły Podstawowej z  Polskiej Nowej Wsi miało miejsce podczas VII Międzyszkolnego Konkursu Poezji Marcina Makucha w dniu 1 marca 2013 r.

Konkurs Wiedzy OMNIBUS w Polskiej Nowej Wsi

Po raz trzeci spotkaliśmy się 6 czerwca 2013 r. Tym razem to nasza szkoła otrzymała zaproszenie do wzięcia udziału w Konkursie Wiedzy OMNIBUS. Oczywiście zaproszenie zostało przyjęte i tak trzy uczennice z klas I-III odwiedziły Szkołę Podstawową w Polskiej Nowej Wsi i wzięły udział w konkursie.

Marta Kołodyńska

Mała Olimpiada w Mikulovicach

Szkoła nasza przyjęła zaproszenie na Małą Olimpiadę do Mikulovic. Pierwsza Olimpiada odbyła się 29 IX 2006 r. Spośród szkół, które brały udział w czwórboju lekkoatletycznym klas I-IV zajęliśmy I miejsce.

Kontynuując współpracę z innymi szkołami w ramach integracji międzynarodowej, nasza szkoła 5 X 2007 r. wzięła udział w II Międzynarodowej Olimpiadzie Lekkoatletycznej. Oprócz drużyny z naszej szkoły, do Mikulowic przyjechały jeszcze reprezentacje szkół z Głuchołaz i Zlotych Hor. W tym roku zajęliśmy III miejsce.