00329 i 30 marca wolontariusze z naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską zbiórkę żywności Caritas „Tak, pomagam!”. Zbiórka została przeprowadzona w sklepie PoloMarket. Wolontariusze zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia. Łącznie udało nam się zebrać prawie 190 kg żywności. Przygotowane paczki trafią przed świętami do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej z gminy Niemodlin. Ogrom darów i wielkie serce wielu ludzi przerosły nasze najśmielsze oczekiwania, dziękujemy młodym wolontariuszom za poświęcony wolny czas, a darczyńcom za wrażliwe serca.

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas

003Nasza uczennica Antosia Zaremba z kl. Vb wraz z zespołem Pech Opole zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski w Szczecinie w kategorii duża formacja do 12 lat Disco Show, srebrny medal w kategorii duża formacja do 12 lat Disco Dance.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej informacji tutaj.

003Amelia Kałwa (VIIIa) i Wojciech Krysiak (VIIIc), uczniowie Pani Agaty Pestki, zostali finalistami Konkursu Języka Angielskiego o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół zorganizowanego przez Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr V w Opolu. Poziom tegorocznego konkursu, którego finał odbył się 26.03.2019 r., był bardzo wysoki. Uczniowie rozwiązywali testy sprawdzające znajomość materiału językowego zawartego w programie nauczania języka angielskiego w szkole podstawowej i w gimnazjum, a nawet w pierwszej klasie szkoły ponadgimnazjalnej (w zakresie słowotwórstwa i transformacji gramatycznych).

SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

050W dniu 21.03.2019 po raz kolejny odbył się w naszej szkole „Szkolny Pokaz Talentów”. Uczestnicy zaprezentowali różnorodne umiejętności w kategoriach: śpiew i taniec, gra na instrumentach, kabaret oraz „stacking” (sportowe układanie kubków). Nad organizacją i przebiegiem imprezy czuwali: Rzecznik Praw Ucznia Pani Ewa Konowaluk, Opiekun Samorządu Szkolnego Pan Grzegorz Budz oraz Pani Małgorzata Wolańska – Klapan.

0326 marca w naszej szkole miało miejsce szczególne wydarzenie: XIII Międzyszkolny Konkurs Poezji Marcina Makucha.

W konkursie wzięło udział szesnastu uczestników, ocenianych w dwóch kategoriach: szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Przyjechali do nas poloniści wraz przygotowanymi przez siebie uczniami ze szkół podstawowych w: Graczach, Rogach, nr 2 w Niemodlinie, Łambinowicach, a także z Gimnazjum przy Zespole Szkół w Niemodlinie i Gimnazjum w Dąbrowie, Gimnazjum w Graczach oraz Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół w Niemodlinie.

owoceUczniowie Szkolnego Koła Przedsiębiorczości zorganizowali akcję "ZDROWY TŁUSTY CZWARTEK". W szkole odbyła się degustacja owoców: pomarańczy, bananów, jabłek, winogrona, kiwi, a także truskawek w gorzkiej czekoladzie, jako alternatywa dla pączka.

Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie przedsięwzięcia.