003W piątkowy wieczór, 7 grudnia uczniowie klas pierwszych w uroczysty sposób zostali przyjęci do braci świetlikowej SP1 w Niemodlinie. Poza programem artystycznym i uroczystym przyrzeczeniem były wesołe konkursy sprawnościowe i oczywiście słodki poczęstunek przygotowany przez świetlikowych rodziców. Wielkie, a nawet ogromne Świetliki swymi migającymi odwłokami rozbawiały małych uczestników pomagając im przejść testy na nowego świetlika. Migającą różdżką pani Dyrektor pasowała każdego malca, który otrzymał mały rożek słodkości.

001W dniach 7-9 grudnia, w ramach naszej działalności, włączyliśmy się w Ogólnopolską Akcję Zbiórki Żywności - " Tak pomagam". W tych dniach, w jednym z niemodlińskich sklepów spotkaliśmy się z dużą życzliwością ludzi, którzy napełniali nasze kosze swoimi darami. Wszystkie otrzymane produkty przekażemy najbardziej potrzebującym.

Pomagamy i uczymy pomagać, aby nikt nie przechodził obojętnie obok drugiego człowieka.

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas
Szkoły Podstawowej nr 1 w Niemodlinie

005W środę 05 grudnia 2018 r. z okazji Dnia Wolontariusza odbył się bieg mikołajkowy. Biegacze w czerwonych czapkach z pomponami, pokonali trasę wokół naszej szkoły. Przy okazji zebrano łakocie i smakołyki do paczek dla dzieci więźniów. Dary zebrane zostały w ramach „wpisowego” na zawody. Zbiórkę organizuje szkolne koło Caritas. W biegu uczestniczyli uczniowie klas 4-8, łącznie w zawodach wzięło udział 68 osób. Każdy uczestnik zawodów, który dobiegł do mety, otrzymał w nagrodę bon - „niepytajkę”, który zrealizować można jednorazowo w naszej szkole, na wybranym przez siebie przedmiocie. Zgłosili się również rodzice dobrej woli, którzy dołączyli się do akcji wspierając nas dodatkowymi darami na rzecz paczek dla dzieciaków. Dziękujemy pomysłodawcy biegu mikołajkowego Pani Monice Lata, wszystkim uczestnikom za udział, a wolontariuszom szkolnego koła Caritas życzymy wszystkiego najlepszego z okazji ich święta.

Katarzyna Kuszman

zbiorka banner

W dniach 7 i 8 grudnia w sklepie POLOmarket wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, które przed świętami trafią do najuboższych rodzin z naszej gminy.

Piątek godz. 14.00 - 18.00
Sobota godz. 9.00 - 13.00

bombkiWydmuchana ustami mistrza,
okrągła, pękata, przystojna,
strojnie brokatem ozdobiona,
pyszni się jak dama dostojna.

Wisi na zielonej gałązce,
puszy się lametą okryta,
szklana, krucha, wielkiej urody,
odblaskami świateł spowita.

W dniu 23 listopada 2018 r. klasy I b i II b wybrały się na wycieczkę do fabryki bombek mieszczącej się w Krośnicach. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak powstają bombki tradycyjna metodą ręczną. Poznali historię fabryki oraz zanikającego już zawodu osób, które wykonują bombki i ozdoby choinkowe. Na miejscu dzieci uczestniczyły w warsztatach, gdzie samodzielnie wykonały własną bombkę. Wycieczce towarzyszyła dobra zabawa oraz aura zbliżających się świąt.

Przygotowały
Barbara Świątek
Alina Kapusta
Katarzyna Makuch
Marta Rostkowska

00130 października klasy Vb, VIa i VIb, pod opieką wychowawczyń: p. A. Rawskiej, p. K. Oleksy, p. A. Chmielewskiej oraz pani A. Ciszewskiej, wybrały się na wycieczkę historyczno-przyrodniczo-rekreacyjną w okolice Szklarskiej Poręby.

Pierwszym punktem programu był Zamek Czocha, gdzie uczniowie z wielkim zaciekawieniem zwiedzili wiekowe komnaty, pamiętające XIII-wieczne czasy. Z zapartym tchem wysłuchali historii i legend związanych z obiektem. Dowiedzieli się także , że w podczas II wojny światowej prawdopodobnie mieściła się tam szkoła szyfrantów Abwehry. Końcowym wnioskiem, wysuniętym przez prowadzącego w pasjonujący sposób „Lekcję historii na żywo przewodnika były słowa: „z zamkiem związanych jest wiele tajemnic, które czekają na młodych, takich jak Wy odkrywców...”