• 50-lecie Szkoły Podstawowej nr 1

  • Dni Niemodlina 2013

  • Wakacje z przygodą 2015

  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Niemodlinie

  • „Ocalić od zapomnienia” 2015

Szkolny blog!

Masz pomysł na interesujący tekst?!
A może masz już taki gotowy tekst?
Teraz możesz się już nim pochwalić na szkolnym blogu:
kreatywne teksty blox.pl
Więcej informacji tutaj

014Od dnia 01.07 do dnia 07.07. 2019 r. dzieci z klas sportowych przebywają na obozie sportowym w Górkach Wielkich. Siedem dni aktywnego spędzania czasu wolnego przy szlifowaniu swoich umiejętności koszykarskich i siatkarskich.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z pierwszego dnia pobytu 😃.

001Na koniec roku na naszą szkołę odwiedzili goście Olga z Hiszpanii i Yunus z Turcji. Podczas spotkań z uczniami opowiadali o państwach, z których pochodzą. Uczyli nas podstawowych zwrotów w języku tureckim i hiszpańskim, opowiadali o zwyczajach, tradycyjnych potrawach oraz kulturze.

Uczniowie klas 8 a i b, 6c, 7b oraz 5a i c świetnie porozumiewali się w języku angielskim z naszymi gośćmi. Dzięki spotkaniu dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy, np. czym jest, a czym nie prawdziwy kebab i jak wygląda prawdziwa bitwa na pomidory.

006„Słodki Quiz o Unii Europejskiej” wywołał uśmiech na twarzach wielu uczniów z klas IV – VIII oraz kilku nauczycieli. W czwartek, 6 czerwca 2019 r., można było sprawdzić swoją wiedzę o Unii Europejskiej. Osoby dobrze odpowiadające na wylosowane pytania zajadały pyszne cukierki ufundowane przez anonimowego sponsora, któremu serdecznie dziękujemy!

Organizatorzy: Agata Pestka i Grzegorz Budz

018W piątek 31.05 klasa 6b, 7a i 7b wybrały się na wyprawę do Srebrnej Góry.
Wycieczka „EXTREMALNA” stanowiła nie lada wyzwanie - wymagała sprytu, odwagi i sprawności fizycznej. Wśród atrakcji znalazło się: zwiedzenie dawnej kopalni Srebra, gra terenowa (wymagająca umiejętności zorientowania mapy, rozpalenia ogniska za pomocą krzesiwa itp.). Punkt programu stanowił zjazd na linach z 30 – metrowego wiaduktu dawnej kolejki zębatej! Chętni (najbardziej wytrwali☺) zwiedzili z zewnątrz Twierdzę i zakupili pamiątki.

03aOd września 2018 r. w „Jedynce” były prowadzone bezpłatne zajęcia z piłki ręcznej w ramach projektu „Gramy w ręczną”, w których mogły uczestniczyć chętne dzieci z klas I – III. Podczas każdego treningu młode pokolenie, zaopatrzone w koszulki ufundowane przez organizatora projektu, poprzez wspaniałą zabawę poznawało tajniki tej niezwykłej dyscypliny sportowej. Pani Jolanta Jochymek i Pan Adam Pestka, wykwalifikowani i doświadczeni trenerzy, nie szczędzili wysiłku, aby przygoda z „ręczną” nie była jednoroczna, ale stała się wieloletnią i ekscytującą podróżą. Podczas ostatnich zajęć w tym roku szkolnym, które odbyły się 24 maja 2019 r., młodzi sportowcy otrzymali dyplomy i upominki w nagrodę za wspaniałe osiągnięcia.

006W II semestrze uczniowie klas IV wzięli udział w programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej pt. „Bieg po zdrowie”, opracowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny. Celem programu jest opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży, pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego oraz zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

Program został zrealizowany przez pedagoga szkolnego i wychowawców. Zajęcia przeprowadzono za pomocą zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku odbiorców, podstawą zajęć było stymulowanie kreatywności i aktywności. Niezwykle cenne były zajęcia z zakresu nauki asertywności. Nabyte umiejętności mogą być wykorzystane przez uczniów w przyszłości w celu uniknięcia tytoniowej inicjacji.

Marta Rostkowska