Klasa 1c wybrała się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Niemodlinie.

Uczniowie odbyli szkolenie przeciwpożarowe w nowocześnie przygotowanej sali edukacyjnej. Nauczyli się jak udzielić pierwszej pomocy. Po wycieczce część chłopców zadeklarowała, że zostanie strażakami.

W dniu 21 maja 2019r. Uczniowie klas 2a, 2b, 2c i 3 wzięli udział w warsztatach o tym, jak dbać o higienę rąk. Dowiedzieli się jak łatwo mogą zapobiegać częstym chorobą czy przeziębieniom. Uczestnicy warsztatów mieli okazję sprawdzić czystość swoich rąk pod specjalną lampą. Na koniec Panie nauczyły uczniów wierszyka, który ma im pomóc w dokładnym myciu rąk, a brzmi on następująco:

W Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej organizowanym przez Szkołę Podstawową w Łambinowicach 23 maja 2019 r. zaprezentowały się uczennice z naszej szkoły. Uczta muzyczno – językowa była na bardzo wysokim poziomie. Wśród licznych solistek i solistów swoje umiejętności zaprezentowały Wiktoria Burzec, Julia Wąchała, Patrycja Rutowicz, Nikola Pałka, Marcelina Ziętara, Joanna Paluszkiewicz, Anna Hildebrand i zespół ‘CRAZY TEENS’. Joanna Paluszkiewicz wyśpiewała III miejsce, a Wiktoria Burzec wyróżnienie w kategorii soliści. Także Zespół ‘CRAZY TEENS’ - Maria Oleksy, Wiktoria Burzec, Milena Syta - stanął na podium zajmując III miejsce w kategorii zespoły. Na zakończenie całej imprezy Natalia Kryjom zaszczyciła wszystkich swoim występem.

Agata Pestka

005W dniu 14 maja klasa 2b wybrała się na wycieczkę do Muzeum Wsi Opolskiej. Zwiedzaliśmy muzeum ciesząc oko dobrami kultury naszego regionu. Podczas zwiedzania zaprosił nas do swojej kuźni tamtejszy kowal, który opowiedział nam o swoim zawodzie. Na pamiątkę tego spotkania kowal wykuł dla klasy serduszko. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć i przekonać się na własnej skórze jak kiedyś wyglądała szkoła. Wiele radości przyniosło uczestnikom wycieczki spotkanie z mieszkającymi w muzeum zwierzętami. Na koniec każdy uczeń wybrał sobie jakiś obiekt na terenie muzeum i naszkicował go. Powstałe prace zostaną zgłoszone do XXXIV Konkursu Plastycznego Majówka w skansenie 2019.

Opracowały
Alina Kapusta
Katarzyna Makuch

flaga2

9. maja uczniowie klas III-VIII uczestniczyli w obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się przedstawienie „Majówka z Konstytucją”, podczas którego aktorzy z klas: IVa, Vc, VIa, VIb, przypomnieli jak przebiegało to ważne dla Polaków wydarzenie. Przedstawienie uświetnił występ szkolnego zespołu muzycznego pod kierownictwem pani Moniki Ostrowskiej-Matusik. Apel przygotowały panie: Katarzyna Oleksa, Anna Zynder, Monika Ostrowska-Matusik, Iwona Półtorak, Alicja Chmielewska.

Dziękujemy uczniom za zainteresowanie oraz galowy strój.

Alicja Chmielewska

001W dniu 17 kwietnia uczennice Samorządu odwiedziły podopiecznych Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Niemodlinie. Przekazały przygotowane przez Szkolne Koło Caritas piękne srebrzyste bukiety wiosennych bazi oraz kartki świąteczne z życzeniami: