czarownicaW dniu 16 stycznia 2019 r. odbył się konkurs na najładniejsze przebranie karnawałowe. Konkurs w kategorii klas 1-3 przygotował i przeprowadził Samorządzik Szkolny wraz z komisją w składzie: mgr Katarzyna Makuch, mgr Anna Ciszewska oraz mgr Sylwia Wajda. Uczniów oceniano w dwóch kategoriach klasowej i indywidualnej. Wszystkie klasy przygotowały przepiękne stroje, wykazały się kreatywnością i wzorową frekwencją. Komisja została postawiona przed bardzo trudnym zadaniem wyboru miejsc na podium oraz wyróżnień spośród tak wielu oryginalnych przebrań karnawałowych. Podczas oceny komisja brała pod uwagę frekwencję przebranych uczniów w danym dniu oraz oryginalność strojów.

Balwan

Betlejem1

005Boże Narodzenie – to szczególny czas, który przywraca radość i nadzieję, ale jednocześnie zmusza do zadumy i refleksji.

20 grudnia uczniowie Szkolnego Koła Caritas oraz klas IVb i III, przygotowani przez panie Franciszkę Kempę, Martę Rostkowską i Ewę Konowaluk, wprowadzili nas w świąteczny nastrój podczas wyjątkowego przedstawienia. Tym razem nie było pastuszków, stajenki i trzech mędrców ze Wschodu. Chcąc uchwycić, czym naprawdę jest "duch Świat Bożego Narodzenia", zatrzymaliśmy się na chwilę, aby pogrążeni w swoich sprawach dostrzec Jezusa, który przychodzi i puka do drzwi naszego serca, prosząc o gościnę. "Na próżno narodził się Jezus w betlejemskim żłobie, jeśli się On nie narodzi w Tobie" – w pięknych i wzruszających słowach młodzi aktorzy zachęcali do czynienia dobra wokół, do wrażliwości wobec innych ludzi.

"Weźmy z naszego stołu coś, co może pomóc ubogim.
Dając radość innym, sami ją w zamian otrzymujemy."

(Św. Leon)

Taką radość sprawiły nam nie tylko uśmiechy osób, którym pomogliśmy, ale również piękne podziękowania Biskupa opolskiego Ks. Andrzeja Czai oraz Dyrekcji i Pedagogów Państwowego Domu Dziecka w Skorogoszczy :-)

dzieci

003W piątkowy wieczór, 7 grudnia uczniowie klas pierwszych w uroczysty sposób zostali przyjęci do braci świetlikowej SP1 w Niemodlinie. Poza programem artystycznym i uroczystym przyrzeczeniem były wesołe konkursy sprawnościowe i oczywiście słodki poczęstunek przygotowany przez świetlikowych rodziców. Wielkie, a nawet ogromne Świetliki swymi migającymi odwłokami rozbawiały małych uczestników pomagając im przejść testy na nowego świetlika. Migającą różdżką pani Dyrektor pasowała każdego malca, który otrzymał mały rożek słodkości.

001W dniach 7-9 grudnia, w ramach naszej działalności, włączyliśmy się w Ogólnopolską Akcję Zbiórki Żywności - " Tak pomagam". W tych dniach, w jednym z niemodlińskich sklepów spotkaliśmy się z dużą życzliwością ludzi, którzy napełniali nasze kosze swoimi darami. Wszystkie otrzymane produkty przekażemy najbardziej potrzebującym.

Pomagamy i uczymy pomagać, aby nikt nie przechodził obojętnie obok drugiego człowieka.

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas
Szkoły Podstawowej nr 1 w Niemodlinie