• 50-lecie Szkoły Podstawowej nr 1

  • Dni Niemodlina 2013

  • Wakacje z przygodą 2015

  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Niemodlinie

  • „Ocalić od zapomnienia” 2015

Szkolny blog!

Masz pomysł na interesujący tekst?!
A może masz już taki gotowy tekst?
Teraz możesz się już nim pochwalić na szkolnym blogu:
kreatywnetekstyjedynki.blox.pl
Więcej informacji tutaj

Nasza szkoła wzięła udział w IX edycji programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka.

PU2ABP logo lay06

Celem programu jest wsparcie nauczycieli w edukacji dzieci z I klas szkół podstawowych w zakresie bezpieczeństwa. W ramach programu zostały przeprowadzone przez wychowawców lekcje podczas, których dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie pokonać drogę do i ze szkoły, jak w sytuacjach zagrożenia zadbać o swoje i kolegów bezpieczeństwo, jak zachować się nowych sytuacjach społecznych, czy podczas korzystania z Internetu. Tegoroczne materiały „Akademii Bezpiecznego Puchatka” zostały również uzupełnione o tematykę związaną z pierwszą pomocą oraz o treści uczące efektywnego zapamiętywania, trening koncentracji i rozwijania kreatywności. Cały program opracowany został przez wykwalifikowanych pedagogów – metodyków, przy współpracy z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

LogoW roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do programu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc”. Celem akcji jest promowanie zasad zdrowego odżywiania oraz zwiększanie świadomości uczniów na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania.

Dnia 8 listopada uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami przygotowywali wspólne, zdrowe śniadania. Dzieci przyrządzały apetyczne kanapki, zdrowe przekąski, kolorowe sałatki, owocowe szaszłyki. Na stołach znalazły się także jogurty, mleko i soki. Było pysznie, zdrowo, kolorowo!

spz1

Decyzją Wojewódzkiego Zespołu Wspierającego Szkoły Promujące Zdrowie nasza szkoła została przyjęta do Opolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. W roku szkolnym 2016/17 rozpoczniemy działania zmierzające do uzyskania Wojewódzkiego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie."

PROGRAM PROMOCJI ZDROWIA REALIZOWANY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W NIEMODLINIE W LATACH 2017-2020

9 listopada uczniowie klas 1-3 mieli okazję obejrzeć przedstawienie na temat zdrowego odżywiania przygotowane przez uczniów klasy Va.