006W II semestrze uczniowie klas IV wzięli udział w programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej pt. „Bieg po zdrowie”, opracowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny. Celem programu jest opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży, pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego oraz zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

Program został zrealizowany przez pedagoga szkolnego i wychowawców. Zajęcia przeprowadzono za pomocą zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku odbiorców, podstawą zajęć było stymulowanie kreatywności i aktywności. Niezwykle cenne były zajęcia z zakresu nauki asertywności. Nabyte umiejętności mogą być wykorzystane przez uczniów w przyszłości w celu uniknięcia tytoniowej inicjacji.

Marta Rostkowska

owoceUczniowie Szkolnego Koła Przedsiębiorczości zorganizowali akcję "ZDROWY TŁUSTY CZWARTEK". W szkole odbyła się degustacja owoców: pomarańczy, bananów, jabłek, winogrona, kiwi, a także truskawek w gorzkiej czekoladzie, jako alternatywa dla pączka.

Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie przedsięwzięcia.

SniadanieW roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do programu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc”.

Celem akcji jest promowanie zasad zdrowego odżywiania oraz zwiększanie świadomości uczniów na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania.

Dnia 8 listopada uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami przygotowywali wspólne, zdrowe śniadania. Dzieci przyrządzały apetyczne kanapki, zdrowe przekąski, kolorowe sałatki, owocowe szaszłyki. Na stołach znalazły się także jogurty, mleko i soki.
Było pysznie, zdrowo, kolorowo!