Wycieczka do Hydropolis

We wtorek, 28 lutego 2023r., dwie klasy czwarte – 4b oraz 4c udały się wraz z wychowawcami – p. Gabrielą Bartków i p. Krystyną Lasman-Piwko oraz opiekunem wspomagającym – p. Weroniką Mocko na wycieczkę do Hydropolis, obecnie jednej z najpopularniejszych atrakcji we Wrocławiu.
W Hydropolis popularyzuje się wiedzę o wodzie z pogranicza wielu dziedzin nauki. Przed samym wejściem na ekspozycję na odwiedzających czeka wodna kurtyna, a zaraz za nią wodny wir. Eksponaty rozbudzają wyobraźnię.
Cała multimedialna ekspozycja podzielona jest na kilka stref. Zwiedzanie z Panem przewodnikiem rozpoczęliśmy od filmu, opowiadającego o powstaniu wody na naszej planecie. Następnie eksplorowaliśmy głębiny oceanów, mogliśmy zobaczyć replikę batyskafu. Poznaliśmy jakie strategie wykorzystują zwierzęta, aby przetrwać w podmorskich głębinach w strefie o życiu w oceanach. W kolejnych salach odkrywaliśmy historię inżynierii wodnej, metody racjonalnego gospodarowania wodą. Rozmach wystawy wzbudził uznanie. Wizyta tutaj może być połączeniem nauki i zabawy. Interaktywna, angażująca forma uczestnictwa w zwiedzaniu na pewno pozwoli na zapamiętanie istotnych faktów o wodzie i uwrażliwi odwiedzających na problem deficytu wody i jej oszczędzania.
Gabriela Bartków
Data dodania: 2023-03-12 01:25:23