001W środę 12 września uczniowie z klasy II b wybrali się do Biblioteki Miejskiej w Niemodlinie, dla wielu z nich była to pierwsza wizyta. Uczniowie zwiedzili placówkę, dowiedzieli się od pani bibliotekarki, co należy robić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać, jak chronić książki przed zniszczeniem. Spotkanie w bibliotece przybliżyło drugoklasistom literaturę dziecięcą oraz jej autorów. Na zakończenie pobytu w bibliotece dzieci rozwiązywały zagadki związane z literaturą oraz świetnie bawiły się w konkursie na jak najdłuższe utrzymanie książki na głowie. Żegnając się z paniami dzieci zapewniały, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć interesujące ich książeczki. Uczniowie pełni wrażeń i nowych doświadczeń, wracali do szkoły z radością i uśmiechem na twarzach.

Przygotowały
Alina Kapusta