• 50-lecie Szkoły Podstawowej nr 1

  • Dni Niemodlina 2013

  • Wakacje z przygodą 2015

  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Niemodlinie

  • „Ocalić od zapomnienia” 2015

Szkolny blog!

Masz pomysł na interesujący tekst?!
A może masz już taki gotowy tekst?
Teraz możesz się już nim pochwalić na szkolnym blogu:
kreatywne teksty blox.pl
Więcej informacji tutaj

007W sobotę 12 maja w naszej szkole odbył się konkurs kulinarny „Mały Kucharz”, który był wydarzeniem zorganizowanym w ramach programu profilaktycznego „Dopóki Masz Wybór”. Do rywalizacji przystąpiło 14 dwuosobowych zespołów. Zespół tworzyli: mały kucharz, czyli uczeń klasy drugiej albo obecny lub przyszły uczeń klasy pierwszej oraz jego starszy pomocnik, którym mogli zostać mama, tata, starszy brat, siostra czy kuzynka. Konkurs składał się z dwóch konkurencji. Pierwszą było przygotowanie zdrowej przekąski. Uczestnicy mieli 5 minut na wybranie produktów ze wspólnej, wcześniej zaopatrzonej spiżarni, a następnie 20 minut na wykonanie potrawy. Pomysły były przeróżne. Pojawiły się owocowe zwierzątka, kolorowe kanapki, sałatki witaminowe oraz owocowe szaszłyki. Przekąski oceniało trzyosobowe jury. Drugą konkurencją był quiz kulinarny, który polegał na opowiedzeniu do czego służy wylosowany przybór kuchenny. Ostatecznie zwycięzców wyłoniła dogrywka polegająca na jak najszybszym obraniu ziemniaka. Uczestnicy konkursu ubrani w kucharskie czapki i fartuchy wyglądali bardzo profesjonalnie. Na podium stanęły następujące zespoły:

I miejsceMateusz Kuszman z mamą Kasią
II miejsceMateusz Grębowiec z mamą Kasią
III miejsceMaciej Zdanowski z mamą Anią

Konkurs był okazją do spędzenia czasu z najbliższymi w miłej i radosnej atmosferze, którą uświetniły występy artystyczne uczniów. Wspólne przygotowywanie posiłków było świetną zabawą i okazją do rozmów, a także dostarczyło wielu pomysłów na wprowadzenie do swojego jadłospisu zdrowych przekąsek.

Zadanie zostało współfinansowane ze środków otrzymanych od Burmistrza Niemodlina na realizację gminnych programów profilaktycznych.

Marlena Mrzygłocka
Marta Rostkowska
Franciszka Kempe