VII Szkolny Konkurs Opowiadania Legend Polskich

VII SZKOLNY KONKURS OPOWIADANIA LEGEND POLSKICH

Choć minęły już czasy przekazywania ustnie tradycji, a królować zaczęły filmowe obrazki to nadal lubimy słuchać legend. Legendy przybliżają historię naszego narodu i uczą co jest dobre, a co złe, pomagają również kształtować w młodym pokoleniu postawy patriotyczne.

Tradycją naszej szkoły jest Szkolny Konkurs Opowiadania Legend Polskich. 18 listopada w VII edycji tego konkursu w szramki rywalizacji stanęło 8 uczniów klas 1-3.

Wszyscy wykonawcy z ogromnym zaangażowaniem przygotowali się do swojej roli. Były piękne stroje i rekwizyty. Widownia z przejęciem wsłuchiwała się w krasomówcze występy swoich kolegów.

Jury: p. Krystyna Dżaluk – przewodnicząca oraz pp. Sylwia Gryczewska-Młynarska i Agnieszka Tracz oceniając wykonawców stanęły przed trudnym zadaniem.

A oto zwycięzcy:

I miejsce – Zuzanna Hnat z klasy 2b opowiadająca „LEGENDĘ O POZNAŃSKICH KOZIOŁKACH”’

II miejsceBianka Szmitowicz z klasy 3b za legendę „WIANO ŚW. KINGI”

III miejsceNatasza Żmuda z klasy 3c, która przedstawiła „LEGENDĘ O STÓPCE KRÓLOWEJ JADWIGI”

Szczególne wyróżnienie otrzymał Jakub Oliwa z klasy 2a za „LEGENDĘ O TORUŃSKICH PIERNIKACH”.

Nagrody ufundowała Rada Rodziców SP1 I p. Maria Kotwica za co serdecznie dziękujemy.

Organizatorkami spotkania były pp. Maria Kotwica i Ewa Konowaluk, całość prowadzili uczniowie klasy 3a.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom przepięknych opowieści i zapraszamy za rok.

Data dodania: 2022-12-05 20:46:34
Data edycji: 2022-12-05 21:48:30