Być jak Ania Shirley… (Nie)zwykły świat piątoklasistów

Ostatnio na lekcjach języka polskiego uczniowie klasy 5c zmagali się z powieścią Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza”. Tytułowa bohaterka lektury bardzo przypadła do gustu wszystkim piątoklasistom. Polubili Anię szczególnie za jej oryginalną osobowość , energię i pozytywne nastawienie do życia. Dzięki niej starali się dostrzec pozytywną stronę ludzkiej egzystencji oraz piękno otaczającego świata…najbliższego świata.
Korzystając z cudownej, iście jesiennej, pogody piątoklasiści na jednej z ostatnich lekcji poświęconych lekturze realizowali projekt: „Świat widziany oczami Ani Shirley”. Należało sfotografować wybrane przez grupę uczniów miejsce w najbliższym otoczeniu, nadać jej poetycką nazwę i opisać niezwykłym, oryginalnym językiem - takim, jakim posługiwała się rudowłosa dziewczynka.
Zadanie pozwoliło uświadomić dzieciom , iż nie tylko w powieściach istnieje zachwycający świat. Świat wokół nas też urzeka pięknem i niezwykłością… wystarczy tylko na chwilę się zatrzymać i docenić to, co mamy tak blisko, tuż przed oczami…
Data dodania: 2022-11-18 13:57:49
Data edycji: 2022-11-18 13:58:52