Zajęcia w warsztatowni

ZAJĘCIA W WARSZTATOWNI

Za nami pierwsze zajęcia rozwijające kreatywność. Odbyły się w pomieszczeniu, które zostało zaadaptowane specjalnie w tym celu. Może nie imponuje metrażem, ale mamy pewność, że rodzące się w nim pomysły będą wielkie. Na razie powstają dekoracje, przy których z wielkim zaangażowaniem pracują nasze uczennice. Dziękujemy hurtowni "Dombod-Bis" za rzeczowe wsparcie naszego projektu.

ŚWIĄTECZNY NASTRÓJ W WARSZTATOWNI

W "Warsztatowni" też czuć święta. Nasze zdolne dziewczyny uwijały się jak w ukropie i pomiędzy tworzeniem animacji kleiły, malowały, ozdabiały. Teraz tylko pozostaje udekorować pomieszczenie i cieszyć się, że mamy takie utalentowane uczennice.

CO SIĘ DZIEJE W NOWYM ROKU W WARSZTATOWNI?

W Warsztatowni nowy rok, nowy uczestnik zajęć, nowe wyzwania. Rozpoczęliśmy pracę nad ekologicznymi torbami, które sprawią, że będziemy używać mniej "reklamówek". Personalizujemy torby, wykorzystując szablony oraz własne pomysły. Przy jednym ze stanowisk zasiadła pani Monika Lata. Ciekawe, czy zgadniecie, który projekt jest jej. ;)

FERIE W WARSZTATOWNI

Choć ostatnie dni upłynęły pod znakiem ferii, Warsztatownia nie próżnowała. Odbywały się różnorodne zajęcia, w trakcie których uczniowie uczyli się lutowania, projektowania druku 3D, tworzenia prezentacji. Używali pisaków 3D oraz wielu innych nowoczesnych narzędzi, dzięki którym poszerzali swoje kompetencje. Część, na przykład stacja lutownicza, została zakupiona w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Efekty naszych prac będzie można obejrzeć nie tylko na zdjęciach i filmach, ale też podczas Dni Otwartych.

W ramach współpracy pomiędzy naszą szkołą i placówką w Kopicach odbyły się zajęcia z robotyki, w trakcie których uczniowie składali roboty, a następnie uczyli się nimi sterować. Wszystko pod czujnym okiem p. Piotra Laty, któremu serdecznie dziękujemy.

Udostępniliśmy też Warsztatownię p. Agnieszce Kownackiej i uczestnikom programu „Naturalnie Zaangażowani”. W ruch poszły piły, młotki i pilniki, a efektem są dwie budki lęgowe dla ptaków.

Zachęcamy do obejrzenia:

DZIAŁAMY :)

W Warsztatowni praca wre. Uczniowie malują butelki, lutują, wykorzystując m.in. stację lutowniczą zakupioną w ramach Laboratoriów Przyszłości, ale przede wszystkim pracują nad panelem fotowoltaicznym ze zużytych płyt DVD. Ostateczne efekty wszystkich działań pokażemy wkrótce, a tymczasem fotorelacja z ostatniego tygodnia.

ZAJĘCIA W WARSZTATOWNI R.SZK. 2023/2024

"Warsztatownia" działa pełną parą. Jednoczesna realizacja kilku projektów sprawia, że w pomieszczeniu panuje wyjątkowy gwar. Na pozór chaos, ale wiemy, że niczym w micie greckim wyłoni się z niego coś wspaniałego. Na razie pojawił się pająk - wytwór pani Laty.  Reszta efektów wkrótce.

Data dodania: 2022-10-19 22:58:50
Data edycji: 2023-10-10 20:35:53