Po czym poznać kulturalnego człowieka? To ktoś, kto potrafi właściwie postąpić w rozmaitych sytuacjach, szanując przy tym zarówno siebie jak i innych. Nie jest to osoba idealna czasem popełnia gafy, ale umie je dostrzec, wybrnąć z nich i powiedzieć "przepraszam".

Dobre wychowanie, czyli nienaganne formy, życzliwości dla ludzi, uprzejmość, tolerancja, opanowanie emocji powinny być nawykami zakorzenionymi i wpajanymi od dzieciństwa.

Zasady dobrego wychowania obowiązują zawsze i wszędzie i po prostu trzeba je znać. Uczniowie nie zawsze wiedzą jak należy się zachować, dlatego też wychowawczynie świetlicy: Katarzyna Grębowiec, Sylwia Wajda, Ewa Tarnawska wraz ze swoimi grupami wdrażają program innowacyjny pt. „SAVOIRE-VIVRE W SZKOLE I NA CO DZIEŃ”.

Założeniem programu jest kształtowanie postawy kulturalnego stylu bycia w różnych sytuacjach. Dzięki zdobytej podczas realizacji programu wiedzy uczniowie powinni z większym szacunkiem traktować siebie i innych.

Program realizowany jest w przekonaniu, że działania te będą miały pozytywne odzwierciedlenie w życiu naszej szkoły i podniosą poziom kultury osobistej naszych uczniów.

SAVOIRE VIVRE